Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21306 miejsce

Firma drobiarska z Pomorza najlepsza w wykorzystywaniu unijnej kasy

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-09-27 12:39

Pierwszą nagrodę w Polsce - puchar Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - za najlepsze wykorzystanie dotacji unijnej na organizację nowych miejsc pracy w konkursie "Sposób na sukces" otrzymała Firma Produkcyjno - Handlowa Rzeźnia Drobiu Andrzeja Mielewczyka z Dzierżążna.

 / Fot. Janina StefanowskaZostała zauważona przez Agencję Nieruchomości Rolnych i Agroligę, tu zdobyła III miejsce kategorii firm na szczeblu wojewódzkim. Podczas Targów Rolnych w Lubaniu wojewoda Piotr Karczewski uhonorował ją pierwszym miejscem wśród firm rolniczych za zakup specjalistycznych środków transportu i urządzeń do produkcji mięsa drobiowego.

Firma zajmuje się skupem, ubojem, rozbiorem i sprzedażą hurtową drobiu.
- Kiedyś rodzice mieli kurnik, ale postanowili rozwinąć firmę i zainwestować w rzeźnię - opowiada Malwina Mielewczyk, córka właściciela. - Skorzystali z kredytów o niskim oprocentowaniu, potem z unijnego programu i tak powstała nowoczesna ubojnia, produkująca 3,5 tys. sztuk kurcząt na godzinę.
Dzięki unijnej dotacji w nową linię uboju zainwestowano 700 tys. zł. Powstało 35 nowych miejsc pracy. Dziennie bije się tu 20 tys. sztuk drobiu.

- Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, bo w konkursie wzięło udział około stu firm - mówi Maria Czapp, córka właściciela, która w imieniu rodziny odbierała puchary w Belwederze. - W planach mamy dalszy rozwój firmy.
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.