Facebook Google+ Twitter

Firma kurierska zgubiła robota przygotowanego na konkurs NASA przez polskich studentów

Kurierzy zgubili paczkę z podzespołami robota budowanego przez polskich studentów na konkurs NASA. Zbudowany w pośpiechu nowy robot nie zdobył prestiżowej nagrody.

 / Fot. MrMiscellanious / Domena publ.W ubiegłym roku grupa studentów z Politechniki Warszawskiej stworzyła najlepszy w Europie projekt robota - koparki zdolnego do pracy na księżycu. Ich dzieło zostało docenione przez amerykańskich specjalistów NASA i zakwalifikowało się do międzynarodowych zawodów NASA Lunabotics Mining Competition dla studentów uczelni technicznych.

Zadaniem studenckich drużyn jest zaprojektowanie i skonstruowanie robota przystosowanego do pracy w warunkach kosmicznych i zdolnego do wykopania jak największej ilości gruntu księżycowego. Polscy studenci przygotowali na zawody księżycową koparkę o nazwie Husar.

Gdy zespól studentów z Politechniki Warszawskiej dotarł do USA okazało się, że firma kurierska zgubiła jedną z dwóch paczek z zaprojektowanym robotem. W paczce znajdowała się elektronika i układ jezdny Husara. Poszukiwania paczki nie przyniosły żadnego rezultatu.

Jednak niezrażeni tym niepowodzeniem studenci, postanowili w pokoju hotelowym zbudować naprędce nowego robota. Niestety skonstruowana w pośpiechu nowa koparka nie zadowoliła NASA. Robot zawiódł ponieważ doszło w nim do zwarcia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Doroto to jest strzał w dziesiątkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W naturze nic nie ginie, tylko zmienia właściciela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nalezalo zrobic dobra robote i sprawna maszynke. Teraz na zawsze winna bedzie poczta.
Moze pierwszy egzemplarz takze nie dzialal ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

taaaak.....zgubiła ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.