Facebook Google+ Twitter

Firma Mattel wycofuje z rynku wadliwe zabawki

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-11-29 17:57

Z zestawu Polly Pocket Salon Piękności – Butik wypadają małe magnesy. Spółka boi się, że dzieci, które się bawią lalką, połkną je. A to mogłoby narazić je na poważne kłopoty.

fot. Słowo Polskie Gazeta WrocławskaProducent powiadomił o problemie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgodnie z prawem, zabawka powinna trafić z powrotem do firmy. Zdecydowana większość zestawów została już sprzedana, dlatego Mattel będzie informował samych klientów o konieczności ich wymiany.

– Produkcję zestawu o numerze G8605 zakończyliśmy w kwietniu 2005 roku – mówi Katarzyna Gruszka ze spółki Mattel. – Trzy przypadki wadliwej konstrukcji wykryto w USA, ale decyzja o wycofaniu lalek dotyczy całego świata. W Polsce jest ich 16 tysięcy – wyjaśnia. Wadliwe zabawki sprzedawano również na Dolnym Śląsku.

Za pośrednictwem hurtowni producent przekaże plakaty sklepom na terenie całego kraju. Znajdą się na nich instrukcje, co mają zrobić rodzice, którzy kupili swoim dzieciom niebezpieczną lalkę. Według nich, trzeba będzie wysłać zestaw do spółki, a w zamian za to przekaże ona pechowemu klientowi bon o wartości 100 zł. W sklepach lalka kosztowała około 80. Talon będzie można zrealizować na terenie całej Polski. To, czy wymiana została przeprowadzona rzetelnie, sprawdzi UOKiK.

– Zbadamy, czy wszystkie lalki trafiły z powrotem do producenta – zapowiada Aneta Styrnik z Urzędu. – Jeśli akcja zakończy się, a ludzie będą zgłaszać, że ciągle jeszcze mają w domu te lalki, na pewno zadziałamy. Sprawdzimy też dokumenty związane z wymianą – zapewnia.

Dodatkowych informacji spółka Mattel udziela również pod specjalnym numerem telefonu: 0-22 33-42-115.

Duszące jojo

Państwowa Inspekcja Handlowa ciągle wykrywa niebezpieczne zabawki. Były już wśród nich m.in.: plastikowe miecze ze zbyt ostrymi krawędziami, pluszowe szczeniaki na baterię bez oznaczonego napięcia nominalnego, gumowe jojo, które okręcone wokół szyi dusiło dzieci, i każdego rodzaju pluszaki z odpadającymi, plastikowymi oczami.

Maciej Czujko - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.