Facebook Google+ Twitter

Firma Polimex - Mostostal nie dotrzymała wymogów porozumienia z wierzycielami

To nie pierwszy raz kiedy Polimex nie zapłacił swoim wierzycielom. Tym razem, spółka nie otrzymała zgody na wydłużenie terminu spłaty i zobowiązana jest do natychmiastowego uregulowania zaległości.

 / Fot. By J23-007 (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsFirma Polimex w lutym 2013 r. podpisała z wierzycielami porozumienie. Na jego mocy zrzekli się oni uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy dotyczącej warunków jej finansowania - donosi Bankier.pl za PAP.

W związku z tym, 29 kwietnia 2014 r. spółka Polimex stała się zobowiązana do dokonania natychmiastowej płatności na rzecz wierzycieli: odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy, a także roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki - strony umowy.

Firma starała się o zgodę na odroczenie terminu zapłaty do 3 czerwca 2014 r. Termin płatności nie został jednak zmieniony, ponieważ nie wyraził na to zgody jeden z wierzycieli.

Polimex - Mostostal poinformował w komunikacie: "W związku z brakiem zgody jednego z wierzycieli na powyższy wniosek spółki, termin wymagalności wskazanych powyżej zobowiązań spółki nie został zmieniony. Najistotniejszym skutkiem wystąpienia przedmiotowego przypadku naruszenia Umowy jest możliwość wypowiedzenia umowy przez każdego wierzyciela".

Spółka już od dłuższego czasu ma duże problemy - w ciągu ostatniego roku kurs akcji Polimexu spadł o ponad 67 proc., natomiast w przeciągu 3 lat o ponad 97 proc.

Od 2011 r. spółka notuje corocznie stratę netto. Jak donosi WNP, w ostatnich miesiącach kilka spółek złożyło do sądu wnioski o upadłość likwidacyjną spółki, z czego większość została umorzona lub oddalona przez sąd.

Polimex - Mostostal to grupa kapitałowa firm działających w sektorze inżynieryjno - budowlanym. Realizuje projekty w sektorach takich jak energia, chemia, ochrona środowiska, budownictwo ogólne, kolejowe, czy drogowe. W 2012 roku przychody spółki wyniosły 4,1 mld złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.