Facebook Google+ Twitter

"Firma Symulacyjna - Rzeczywiste Kompetencje"

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie rozpoczęła realizację projektu "Firma Symulacyjna - Rzeczywiste Kompetencje".

 / Fot. ScreenGórnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten jest skierowany do uczniów klas pierwszych licealnych pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu Chorzowa, do których zalicza się: Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących, Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Jędrzeja Śniadeckiego.

W trakcie jego trwania młodzi ludzie mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnym kursie języka angielskiego w biznesie, szkoleniach z zakresu tworzenia biznes planów, kreowania wizerunku firmy, analizy konkurencji na rynku, wykorzystywania Technologii Informacyjnej w prowadzeniu własnego biznesu oraz w warsztatach, podczas których piszą biznes plan dla wymyślonej przez siebie firmy. Oprócz tego projekt przewiduje organizację dodatkowych szkoleń specjalistycznych w zależności od potrzeb młodych ludzi.

- Dodatkowo młodzi ludzie będą mieli możliwość uczenia się na czysto praktycznych przykładach z jakimi zmagają się prawdziwe firmy - mówi Anna Brzęska-Mikoda, kierownik projektu. - Zajęcia będą się odbywać w specjalnie do tego stworzonym symulatorze firmy - dodaje. - Popularność projektu wzrasta z każdym tygodniem - reasumuje Anna Brzęska-Mikoda.

Projekt będzie trwać 1,5 roku, do lipca 2010. Pozostanie po nim nie tylko pomieszczenie do symulacji prowadzenia działalności gospodarczej, ale także podręczniki i scenariusze pozwalające na edukację kolejnych roczników uczniów.

Rekrutacja do projektu jeszcze trwa.Osoby zainteresowane tego typu tematyką powinny odwiedzić stronę projektu www.firmasymulacyjna.edu.pl.

Co należy podkreślić to fakt, że udział w nim jest bezpłatny i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla uczestnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.