Facebook Google+ Twitter

Firma z Kuwejtu zainteresowana polskimi stoczniami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-08 07:46

W przetargu na majątek polskich stoczni mogą wystartować fundusze inwestycyjne z rejonu Zatoki Perskiej - dowiedział się dziennik "Polska"


Chodzi o kuwejcki Fortis oraz Abu Dhabi Investment Authority ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - pisze gazeta. Rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór potwierdził, że są inwestorzy z krajów arabskich zainteresowani polskimi stoczniami. Nie chciał jednak zdradzić, o które przedsiębiorstwa konkretnie chodzi.

Pewne jest natomiast, że w przetargu wystartują inwestorzy, którzy od dawna zainteresowani są zakupem stoczni. Są to ISD Polska, spółka-córka ukraińskiego Donbasu, która będzie chciała wykupić majątek Stoczni Gdynia, oraz Mostostal Chojnice zainteresowany inwestycją w Stocznię Szczecińską Nową. Oba przedsiębiorstwa będą chciały kontynuować produkcję stoczniową, choć prawdopodobnie na terenie stoczni będą też działały inne zakłady.

Komisja Europejska postanowiła w czwartek, iż majątek dwóch polskich stoczni powinien być podzielony i sprzedany do 31 maja. W zamian Komisja odstąpi od żądania zwrotu przez stocznie 3,5 mld euro pomocy publicznej do polskiego budżetu. Byłoby to równoznaczne z bankructwem zakładów.

Więcej na ten temat w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.