Facebook Google+ Twitter

Firma zamieszana w infoaferę wygrała przetarg zorganizowany przez CBA

Firma Infovide-Matrix wygrała przetarg na serwis i modernizację systemów informatycznych w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym składając najniższą ofertę. Ta sama firma była również powiązana z infoaferą.

Firma z infoafery wygrywa przetarg w CBA składając najniższą ofertę / Fot. By odder [Public domain], via Wikimedia Commons"Baliśmy się sytuacji, w której wystartują [do przetargu - red.] firmy będące przedmiotem śledztw prowadzonych przez biuro" - informuje Centralne Biuro Śledcze. O ewentualnym udziale w infoaferze firmy Infovide-Matrix dowiemy się, gdy zapadnie wyrok w tej sprawie. Jednakże firma twierdzi, że wszelkie jej działania były zgodne z prawem. "Aby wykluczyć spółkę z postępowania, najpierw konieczne jest uzyskanie prawomocnego wyroku cywilnego lub karnego. To oznacza, że sankcja na gruncie prawa zamówień publicznych jest odłożona o lata." - komentuje radca prawny Rafał Kasterski.

Jak podaje gazeta.pl firma przystapiła do przetargu legalnie. Składając najniższą ofertę (czyli 1,38 mln zł) zdobyła kontrakt.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2013 roku CBA zatrzymało 18 osób, które były podejrzane o korupcję. Ta sprawa powiązana jest ze śledztwem dot. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP. Prokuratura postawiła 27 zarzutów 22 osobom, w tym b. wiceszefowi MSWiA, wiceszefowi GUS, a także urzędniczce z MSZ. Wśród oskarżonych znalazł się również Witold D., który miał zlecić usługi doradcze o wartości 1,8 mln zł firmie Infovide-Matrix, choć nie było realnej potrzeby skorzystania z tej usługi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.