Facebook Google+ Twitter

Firmy budujące autostrady nie dostają pieniędzy za wykonanie robót

Budowa autostrad ma swoje zalety i wady. Prócz technicznych wad m.in. w nawierzchni, są też poważne wyrwy w płatnościach za pracę. Jeden z dramatycznych apeli o pomoc w odzyskaniu pieniędzy krąży w internecie. Powstaje specustawa, która ma uregulować te sprawy.

Firmy budujące autostrady nie otrzymują pieniędzy za wykonanie robót / Fot. Radomil/Wyłącznie GNU 1.2W czasie, kiedy na budowach autostrad rozgrywa się walka o jak najszybsze i możliwie najlepsze wykonanie zadań, politycy w tym czasie rozgrywają swoje karty politycznej gry. Jednocześnie firmy budowlane, będące pod silną presją terminu otwarcia Euro oraz nieustannych wizyt polityków i przedstawicieli mediów, pracują po kilkanaście godzin na dobę bez przerwy a niektóre przez okrągłą dobę.

Wiele z nich od miesięcy nie ma zapłaty za pracę. Na tym tle rozgrywają się rozpaczliwe dramaty. Do internetu trafił film z nagraniem dramatycznej sceny człowieka z komisji sejmowej, którego firma wpadła w spiralę zadłużenia a w końcu w plajtę, z braku należnej zapłaty za kilkumiesięczne wykonanie robót.

Rząd - po rozpoznaniu sytuacji - postanowił przyjść z pomocom firmom, które "pracowały przy budowie dróg i autostrad i nie dostały za to pieniędzy, a główny wykonawca ogłosił upadłość" - czytamy w serwisie TVN24. Minister transportu, Sławomir Nowak zapewnia w związku z tym, że "będzie specustawa i to w trybie ekspresowym".

Specjalna ustawa ma pomóc odzyskać należne pieniądze z gwarancji firmy DSS. Bardzo prawdopodobne jest, że specustawa znajdzie poparcie opozycji, która ze zrozumiałych powodów pyta: "dlaczego tak późno?" Późno, bo wiele firm, z całym swoim czasem długoletnim dorobkiem, już upadło.

"Ja jestem goły. Nie zostało mi w tej chwili nic. Co ja mam w domu powiedzieć - żonie, dzieciom, panowie posłowie?!" - czytamy. Taki dramatyczny apel, wygłoszony w tonie wysoko emocjonalnym, pokazały wczoraj wieczorem telewizyjne serwisy informacyjne. Film z apelem przedsiębiorcy, obejrzało w internecie błyskawicznie, pół miliona osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
  • ptaszynski
  • 19.05.2012 20:57

rzeczywiście jakby te osiołki miały zbudowac tyle dróg ile gierek {nie mówie tu o ekspresowych ale i lokalnych} toby im nie starczyło 100 lat..

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 19.05.2012 20:55

niech sobie przestudiuja edwarda gierka to sie te osly moze czegos naucza ... jak budować drogi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesław Tuszyński Dzisiaj 11:25
Kogo bedzie chronila "specustawa" po systemowo zaplanowanym zniszczeniu poskich przedsiebiorcow?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tej krotkiej relacji wynika niezbicie to, ze nie jest to pojedyncza przypadkowa sprawa niezaplacenia jednej faktury, tylko systemowo, politycznie dopracowany system wyniszczania dopiero co powstajacej polskiej przedsiebiorczosci przez kolesi kolesi. Czy na rynku budowy drog i autostrad pozostana tylko zagraniczni przedsiebiorcy (kolesie kolesi)?
Wszystko jak w scenariuszu z trzeciorzednego filmu gangsterskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej posłów i rząd zagonić do łopaty za zupełną darmochę to by w minutę ustalili ustawy stosowne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.