Facebook Google+ Twitter

Firmy już chcą zatrudniać

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-03 07:23

W Polsce, mimo spowolnienia gospodarczego, pracuje obecnie najwięcej osób od początku lat 90. - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Jak podaje GUS, liczba zatrudnionych osób, przekroczyła w III. kwartale 16 milionów.

Z ankiety przeprowadzonej dla "Dziennika" przez Konfederację Pracodawców Polskich wynika, że prawie 60 procent firm nie zamierza w ciągu pół roku zwalniać pracowników. Co więcej - kolejne 20 procent przedsiębiorstw - głównie małe i średnie - chce ich zatrudniać.

Według ekspertów KPP dane te dowodzą, że kryzys był i jest w Polsce demonizowany. Zastrzegają jednak, że polscy przedsiębiorcy nie planują w najbliższym czasie zatrudniać na skalę masową.
Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" z ankiety KPP można wnioskować, iż zatrudnienie pracownicy znajdą głównie w branży opieki zdrowotnej, transportowej i chemicznej. Z kolei zwolnienia mogą dotknąć bankowość, firmy ubezpieczeniowe, energetyczne czy motoryzacyjne.

Zdaniem specjalistów, nasz rynek pracy dobrze przetrwał spowolnienie w porównaniu z innymi krajami unijnymi. Pomogły mu decyzje o obniżeniu składek i podatków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.