Facebook Google+ Twitter

Firmy o największym potencjale rozwoju w Chinach

W dzisiejszym Forbes China, ukazał się ranking chińskich firm o największym potencjale rozwoju. Ranking umożliwia przyjrzenie się branżom, które oferują największe możliwości rozwoju.

W dzisiejszym Forbes China ukazał się ranking chińskich firm o największym potencjale rozwoju. W notce będę podawał wyłącznie ich nazwy angielskie, ponieważ system nie umożliwia pisania po chińsku.

W rankingu uwzględniono firmy o przychodach od 5 mln yuanów (ok. 450 tys. euro) do 1 mld yuanów (ok. 110 mln euro). Dane uzyskano z wypełnionych formularzy elektronicznych i na podstawie wizyt w firmach. Poza tym uwzględniono wewnętrzną bazę danych gazety Forbes. Pozycja z rankingu zależała od dynamiki przychodów i dynamiki zysku. Część firm jest notowana na giełdach (Chiny mają kilka giełd papierów wartościowych).

Ranking otwiera firma MediaExpress z Fuzhou, w prowincji Fujian powiązana kontraktowo z inną firmą zajmującą się reklamą na ekranach elektronicznych, umieszczonych w autobusach i pociągach. Działalność jest prowadzona w najbogatszych prowincjach i miastach wydzielonych.

Na drugiej pozycji jest firma Linkman, według raportu, produkująca panele fotoelektryczne z Hangzhou w prowincji Zhejiang. Według autora jest to albo holding kilku firm z różnych branż (odzież, obuwie, panele fotoelektryczne) albo firma handlująca tymi towarami.

Na trzeciej - firma DingLi z Zhuhai w prowincji Guangdong. DingLi według rankingu zajmuje się pomiarami i optymalizacją sieci radiowych ale jej strona pokazuje całą gamę sprzętu komunikacyjnego.

Największa koncentracja firm z raportu występuje w prowincji Guangdong (6 firm), Zhejiang (3 firmy) w mieście Pekin (3 firmy) i w prowincji Fujian (2 firmy). Pozostałe firmy są rozproszone głównie po wschodnich prowincjach
Chin. Wskazuje to na duże możliwości rozwoju w trzech sąsiadujących ze sobą nadmorskich prowincjach.

11 firm, na 20 w rankingu, jest notowanych na chińskich giełdach.

Najwięcej firm z rankingu jest związanych z produkcją różnego rodzaju paneli fotoelektrycznych (4), następnie z telekomunikacją i automatyką (3), farmaceutyką (2).

Wydaje się, że nasi decydenci i zarządy firm, powinny się zastanowić nad wynikami rankingu.

Czytelnikom, którzy dotarli do końca, będę bardzo wdzięczny za wypełnienie ankiety.

Źródła:
Ranking Forbes China
MediaExpress
Linkman
DingLi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.