Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8114 miejsce

Firmy windykacyjne ujawniają dane dłużników!

Przeglądając giełdy wierzytelności firm windykacyjnych natrafić można na dane osobowe zarówno osób fizycznych jak i firm. Firmy windykacyjne umieszczają bowiem dane osobowe dłużników wraz z ich numerem posesji i mieszkania.

 / Fot. Lech Muszyński PAPSkontaktowałem się w tej sprawie z firmą windykacyjną EGB Investments SA z Bydgoszczy. Odpowiedzi na moje pytania, drogą mailową, udzieliła mi Kamila Orlińska, radca prawny firmy EGB Investments SA.

Dlaczego na Państwa stronie internetowej www.e-dlugi.pl znajdują się dane osobowe dłużników?
Serwis internetowy na stronie www.e-dlugi.pl prowadzony jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. EGB Investments SA jest uprawniona do umieszczania na tej stronie danych osobowych dłużników, będących osobami fizycznymi. Należy wyjaśnić, iż serwis e-dlugi zawiera publiczną ofertę sprzedaży wierzytelności, kierowaną do znacznego kręgu odbiorców.

Z tego też względu oferta sprzedaży zawiera szczegółowe dane identyfikujące dłużnika, którego ta wierzytelność dotyczy, w tym wskazanie imienia i nazwiska dłużnika, dokładnego adresu – nazwa miejscowości, nazwa ulicy, numer domu i numer mieszkania. Statutową działalnością Spółki EGB jest nabywanie, windykacja i sprzedawanie wierzytelności.

Powyższe ma oparcie w obowiązujących przepisach prawa (przepisy kodeksu cywilnego art. 66 dotyczące oferty oraz art. 509 i następne dotyczące przelewu wierzytelności oraz wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 czerwca 2005r. IOPS 2/05, w składzie 7 sędziów, uchylający decyzję Generalnego Inspektora oraz wyrok WSA dotyczący cesji wierzytelności), ale również wynika z faktu, iż po długotrwałym i wnikliwym postępowaniu administracyjnym prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych wobec firmy EGB Investments SA z siedzibą w Bydgoszczy zakończonym wydaniem dwóch decyzji:
1) z dnia 2 października 2001 roku, sygn. akt GI-DEC-DIS-128/01/854,
2) z dnia 21 lipca 2003 roku, sygn. akt GI-DEC-DIS-135/03/438,
orzeczono, iż przetwarzanie danych osobowych przez firmę EGB Investments SA z siedzibą w Bydgoszczy jest zgodne z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Adrian
  • Adrian
  • 17.09.2010 22:40

Anka co piszesz za bzdety,widzę ze na niczym sie znasz i masz zilelonego pojecia o prawie..Cichy to normalny człowiek który zna sie na Prawie i nikogo nie chce wycykać.Kazdemu moze sie podwinoc noga.ze straci prace i nie ma z czego spłacać długów.Banki maja mają czas na to 3 lata by oddac sprawe do komornika..A to ze długi banki sprzedaja je masowo to nie jest wina dłużnika.Nikt nie zgadzał sie zeby wierzytelnosc przechodziła na osobe trzecia.Rozumiesz?Dlaczego zlikwidowali art.92 Prawa Bankowego?Po to zeby taki ktoś mógł kupic od Banku twój dług za bezcen i żadac od Ciebie cały Kapitał odsetki i jeszcze inne koszta,potem moze co innego.Wiec kobieto nie pisz ze płaci sie długi ze cos sie komus nalezy...bo naprawde pomyśl 3 razy zanim coś pomyślisz..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anka
  • Anka
  • 17.09.2010 22:19

Cichy piszesz tak jak bys wszystko wiedział jaknajlepiej,pamietaj ze długi sie spłaca a nie kombinuje zeby ich nie spłacać.Oszołom

Komentarz został ukrytyrozwiń
cichy
  • cichy
  • 16.09.2010 02:27

Więc tak dla mnie osobiscie firmy Windykacjne typu Kruk,Ultimo.Prokura,i inne badziewia moga mnie wpisac gdziekolwiek nawet do księgi rekordów Guinnesa..To ze sciągaja i próbuja ściągać długi przedawnione ale tylko przedawnione..Fakt..Wysylaja do dłuznika pozwy i nakazy zapłaty..i masz 2 tygodnie na działanie,jesli wiesz dobrze ze h..j sie nic nie nalezy i dług jest przedawniony to wypieprzają po około w zaleznosci od działania sadu 2 miesiacach,cofaja sie tak jak bys był ich najlepszym przyjacielem..To sa ku...y....jeb.... takie juz są..Walczcie,Kochajcie Bliskich czasami tez trzeba pocierpiec...ale nie przez tych de...bili

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.