Facebook Google+ Twitter

Firmy z Łódzkiego polują na darmowych stażystów

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-12 09:05

Pracodawcy z woj. łódzkiego szturmują urzędy pracy w poszukiwaniu młodych bezrobotnych, którzy mogą być stażystami. Takie osoby nic nie kosztują, bo ich pensje wypłacają pośredniaki. Także w prasie i internecie pełno jest ogłoszeń firm, oferujących możliwość odbycia stażu. W większości w usługach.

W ubiegłym roku w pow. sieradzkim stażystów zatrudniało 1074 pracodawców. Teraz tylko w styczniu do Powiatowego Urzędu Pracy zgłosiło się już ponad 100 firm. - A z każdym dniem chętnych na stażystów przybywa - mówi Barbara Janowska z sieradzkiego PUP.

Na pomoc dwóch stażystów czeka Paulina Albrecht pracująca w łódzkim solarium Solaris / Fot. fot. Grzegorz GałasińskiPodobnie jest w innych pośredniakach w naszym regionie.

O dwóch stażystów stara się Sylwester Tracz, właściciel solarium w Łodzi. Gdy parę miesięcy temu podejmował decyzję o otworzeniu solarium przy salonie urody Solaris, nie spodziewał się kryzysu.

- Zaczynamy w trudnych czasach - przyznaje Sylwester Tracz. - Obecnie w solarium pracuje tylko jedna osoba, ale to stanowczo za mało. Docelowo potrzebuję czterech pracowników. Wybrałem już dwóch stażystów, czekam na podpisanie umów z urzędem pracy. Później chcę ich zatrudnić na stałe.

Stażysta to dla pracodawcy prawdziwy skarb. Nie płaci mu pensji, nie odprowadza składek na ubezpieczenie i podatków.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.