Facebook Google+ Twitter

FIS Team Tour. Bardal triumfuje w Willingen! Kamil Stoch piąty!

Norweg Anders Bardal będąc bezkonkurencyjny w obu seriach wygrał konkurs w Willingen. Drugie miejsce zajął niespodziewanie Czech Roman Koudelka. Trzeci był Japończyk Daiki Ito. Kamil Stoch zajął ostatecznie piąte miejsce. Po dwóch konkurencjach w Team Tour prowadzi Norwegia przed Japonią i Niemcami. Polska jest siódma.

 / Fot. PAP/EPA/UWE ZUCCHISerię treningowa, która odbyła się tuż przed konkursem indywidualnym wygrał Kamil Stoch. Skoczek z Zębu uzyskując 148,5 m przy bardzo dobrych warunkach wyprzedził fantastycznego Słoweńca Roberta Kranjca, który skoczył aż 150 metrów oraz Niemca Richarda Freitaga. Trzeba zaznaczyć, że dalekie skoki zawodników z pierwszej dziesiątki spowodowały, iż najlepsza trojka skoczków skakała z pierwszej belki startowej. Dalekie skoki uzyskali również czwarty Daiki Ito - Japończyk skoczył 138,5 metra i zdołał wyprzedzić Severin Freunda (141 m), Romana Koudelkę (142,5 m) i Thomasa Morgensterna (140,5 m). Najlepszą dziesiątkę serii próbnej zamknęli Peter Prevc, Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer. Wśród pozostałych Polaków najlepiej na treningu zaprezentował się Maciej Kot, który uzyskał 132,5 m. Tomasz Byrt skoczył 126,5 m, a Krzysztof Miętus wylądował na 126 metrze. Skaczący bardzo dobrze w Willingen Piotr Żyła zawiódł i uzyskał tylko 116 m.

Pierwsza seria zawodów przebiegała tak jak treningowa w sprzyjających dla zawodników warunkach, przy wietrze przekraczającym nawet 2 m/s pod narty. To spowodowało, ze jury zawodów kilkakrotnie zmieniało długość rozbiegu. Pierwszy z Polaków na belce usiadł Tomasz Byrt i wylądował na 122,5 metrze. Krzysztof Miętus uzyskał 126 m, a Maciej Kot umiejętnie wykorzystał dobre warunki i wylądował na 128,5 metrze. Czwarty z talii Łukasza Kruczka Piotr Żyła potwierdził swój powrót do dobrej dyspozycji i skacząc 131,5 m pewnie awansował do czołowej trzydziestki.

 / Fot. Anders Bardal, fot. Tadeusz MieczyńskiPo pierwszym skoku konkursowym na prowadzeniu znajdował się po bardzo dalekiej próbie Anders Bardal - skoczył 145,5 m. Norweg wyprzedzał Daiki Ito, który uzyskał 149,5 m, jednak Japończyk skakał z wyższej belki. Na trzecim miejscu plasował się Czech Roman Koudelka, który zanotował 147,5 m. Tuż za nim był Kamil Stoch, który skoczył 139 m i do "pudła" tracił tylko niecałe sześć punktów. Czwarty był reprezentant gospodarzy Richard Freitag (140,5 m), a piąta pozycja przypadła Peterovi Prevcowi (138 m). Z pozostałych Polaków awans do finału prócz Stocha i Żyły zdołał wywalczyć tylko Maciej Kot. Zakopiańczyk uzyskał 128,5 m i zajmował 28. pozycję. Krzysztof Miętus (126 m) i Tomasz Byrt (122,5 m) nie uzyskali przepustki do drugiej serii. Sensacyjnie do rundy finałowej nie wszedł lider PŚ Andreas Kofler, który wylądował na 111 metrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

geografia
  • geografia
  • 12.02.2012 21:29

Najlepszym ze Skandynawów był Martin Koch.
Od kiedy Austria jest Skandynawią??

Komentarz został ukrytyrozwiń

No Szymon widzę, że nie odpuścisz żadnego konkursu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.