Facebook Google+ Twitter

FIS Team Tour. Pięciu Polaków w konkursie! Kwalifikacje dla Ammanna

Komplet biało-czerwonych awansował do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni w Willingen. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, zajął piąte miejsce. Kwalifikacje wygrał powracający do formy Szwajcar Simon Ammann. Drugie miejsce zajął Austriak David Zauner, natomiast trzeci był Norweg Rune Velta.

 / Fot. w24Kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych oficjalnie rozpoczęły tegoroczna edycje cyklu FIS Team Tour. Do klasyfikacji generalnej zawodów liczą się wyniki nie tylko z trzech konkursów  / Fot. Simon Ammann, fot. Tadeusz Mieczyński indywidualnych ale również i dwóch drużynowych. O ile zdecydowanymi faworytami do wygranej są Austriacy. O tyle o do pozostałych miejsc na podium mamy kilku kandydatów. Wśród nich znajdują się prócz Norwegów, Niemców, Czechow i Japończyków również Polacy.

W zawodach kwalifikacyjnych najdalej skakał Simon Ammann. Mistrz olimpijski uzyskał najlepszy wynik 142.0m i zdecydowanie wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Tuz za popularnym Harry Potterem uplasowali się Austriak David Zauner 140,5 m i Norweg Rune Velta 137,5 m.

Daleko skakał również Rosjanin Dimitry Vasiliev 138.0m. Spośród czterech Polaków, którzy musieli walczyć o udział w konkursie najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce po skoku na 136 m. Pozostali nasi skoczkowie skakali na miarę swoich obecnych możliwości w komplecie awansują do niedzielnego konkursu.

Maciej Kot był 13. uzyskując 130 m, Krzysztof Miętus zajął 22. pozycje skacząc 125 m, natomiast Tomasz Byrt lądował 118 m i zajął 37. miejsce.

 / Fot. Piotr Żyła , fot. Tadeusz Mieczyński Z pośród zawodników czołowej dziesiątki PŚ, którzy nie musieli walczyć o miejsce w konkursie fenomenalnie skoczył Richard Freitag. Niemiec poszybował 149 m i zabrakło mu tylko trzech metrów do rekordu skoczni Janne Ahonena z roku z przed siedmiu lat.

Z udziału ze skoku zrezygnował Norweg Anders Bardal i Gregor Schlierenzauer, który nie dotarł jeszcze do Willingen. Lider naszych Orłów Kamil Stoch oddał treningowy skok z piątej belki, osiągając wynik 122,5 m.

W sobotę, na skoczni Grosse Muehlenkopfschanze, odbędzie się konkurs drużynowy. W niedzielę skoczkowie będą rywalizować w Willingen w zawodach indywidualnych. Początek zmagań o godzinie 16.00. Transmisje przeprowadzi na żywo Eurosport i TVP Sport.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.