Facebook Google+ Twitter

FIS Team Tour. Polacy na trzecim miejscu!

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym, rozgrywanym w w niemieckim Willingen w ramach cyklu FIS Team Tour. Zwyciężyła bezapelacyjne Austria. Drugą pozycję wywalczyli Niemcy.

Reprezentanci Polski / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/12856/FIS-Team-Tour---walka-o-pol-miliona-frankow/Do pierwszego konkursu z cyklu FIS Team Tour na skoczni w Willingen stanęło 10 drużyn: Włochy, Rosja, Czechy, Słowenia, Japonia, Finlandia, Polska, Niemcy, Norwegia oraz Austria.

Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula oraz Adam Małysz.

Podczas serii próbnej najlepszy wynik osiągnął Thomas Morgenstern, skacząc 140 metrów.
Za jego plecami znalazł się Gregor Schlierenzauer z wynikiem 144 metry. Z czwórki Polaków najlepiej zaprezentował się Adam Małysz - 136 metrów zajmując trzecie miejsce.
Kamil Stoch zajął 9., Piotr Żyła 19., a Stefan Hula 28. miejsce.

Po pierwszej serii zdecydowanie na prowadzeniu znajdowali się faworyzowani Austriacy, przed Polską i Niemcami. Najdalsze skoki oddali : Martin Koch 140 metrów, Severin Freund 139,5 m, Kamil Stoch - 139 metrów, Anders Bardal 137,5m, Thomas Morgenstren 136.5 m oraz Adam Małysz 136 metrów.

Po pierwszej serii zdecydowanie na prowadzeniu znajdowali się faworyzowani Austriacy, przed Polską i Niemcami. Najdalsze skoki oddali : Martin Koch 140 metrów, Severin Freund 139,5 m, Kamil Stoch - 139 metrów, Anders Bardal 137,5m, Thomas Morgenstren 136.5 m oraz Adam Małysz 136 metrów. Do drugiej serii nie awansowali Włosi i Rosjanie.

W rundzie finałowej nadal bardzo daleko skakali reprezentanci Austrii ( Schlierenzauer, Koch, Kofler, Morgenstern) odnosząc niezagrożone zwycięstwo. Biało-czerwoni (Stoch, Żyła, Hula, Małysz) mimo dobrej formy, nie zdołali obronić drugiej pozycji i zajęli trzecie miejsce, potwierdzając tym samym aspiracje do walki o jeden z medali podczas zbliżających się mistrzostw świata w Oslo.

Na drugiej pozycji konkurs ukończyli Niemcy (Uhrmann, Schmitt, Neumayer, Freund) do końca walcząc z Polakami o drugie miejsce. Kolejne lokaty zajęły: Norwegia, Japonia, Finlandia, Słowenia oraz Czechy.

Wyniki konkursu w Willingen:

1.Austria (Schlierenzauer, Koch, Kofler, Morgenstern)
2.Niemcy (Uhrmann, Schmitt, Neumayer, Freund )
3.Polska (Stoch, Żyła, Hula, Małysz)
4.Norwegia (Romoeren, Bardal, Evensen, Hilde)
5.Finlandia (Koivuranta, Happonen, Muotka, Hautamaeki )
7.Słowenia (Meznar, Tepes, Damjan, Prevc)
8.Czechy (Janda, Sedlak, Matura, Koudelka)
9.Włochy (Morassi, Dellasega, Bresadola, Colloredo)
10Rosja (Korniłow, Karelin, Wassiliew, Trofimow)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.