Facebook Google+ Twitter

FIS zbada legalność wiązań Ammanna

O legalności wiązań narciarskich Simona Ammanna wypowie się komisja FIS.

O tym czy nowe wiązania mistrza olimpijskiego Simona Ammanna są legalne wypowie się Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).Logo Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) / Fot. www.skijumping.pl/FIS

Przed sobotnim konkursem na dużej skoczni w Whistler, Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wypowie się o legalności nowych wiązań Ammanna - zapowiada rzecznik Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Egon Theiner.

Według niepotwierdzonej jeszcze informacji, w przypadku uznania przez FIS wiązań Ammanna za nielegalne, szwajcarski zawodnik może zostać zdyskwalifikowany i stracić złoty medal olimpijski. Złoty medal olimpijski zostanie przyznany Adamowi Małyszowi.

Austriacki trener Alexander Pointner / Fot. www.skijumping.plTrener austriackiej kadry Alexander Pointner, jest zdania że wiązania stosowane od kilku tygodni przez Ammanna są nowinka techniczną, która nie jeszcze uzyskała atestu FIS. Pointner sam testował prototypowe wiązania i wie jakie są wady i zalety nowej konstrukcji.
"Ten rodzaj wiązań testowaliśmy w 2008 roku. Było dla nas jasne, że nie możemy ich używać. Młodzi zawodnicy byli narażeni na zbyt duże niebezpieczeństwo, zwłaszcza na większych skoczniach lub w złej pogodzie, przy silnym wietrze. Nowe wiązania zwiększają aerodynamikę zawodnika..."

Na marginesie, co przyniesie Adamowi Małyszowi większą satysfakcję: sukces olimpijski odniesiony na skoczni, czy decyzja przy stoliku działaczy FIS? Myślę, że większą wartość będzie miała wygrana na skoczni.Adam Małysz w Vancouver / Fot. Krzysztof Jordan www.skijumping.pl

Zdjęcia za zgodą www.skijumping.pl


O wiązaniach Simona Ammanna także w artykule: http://www.wiadomosci24.pl/

Źródła:
1. http://www.sport.pl/
2. http://www.tvn24.pl/

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.