Facebook Google+ Twitter

Fischer będzie lobbował za Nabucco

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-27 09:57

Dziennik "Kommiersant" pisze, że planowany europejski gazociąg Nabucco będzie miał silnego politycznego lobbystę. Rosyjska gazeta powołując się na niemieckie pismo "Manager Magazine" pisze, że wspierać budowę gazociagu będzie Joschka Fisher, były niemiecki minister spraw zagranicznych.

"Kommiersant" twierdzi, że Fisher jest politykiem dużego formatu. Cieszy się popularnością w Turcji, gdyż jest zwolennikiem przystąpienia Ankary do UE. Właśnie od stanowiska Turcji zależy w znacznym stopniu sukces budowy gazociągu Nabucco.

Rosyjscy eksperci są zgodni , ze operator Nabucco "po prostu skopiował taktykę Gazpromu", który od 2006 roku zatrudnia znanych europejskich polityków dla lobbowania swoich interesów w Europie.

"Kommiersant" zwraca uwagę, że pierwszym zachodnim politykiem, który zaczął pracowac dla Gazpromu był Gerhard Schroeder, były kanclerz Niemiec. W roku ubiegłym szeregi menadżmentu spółki Nord Stream powołanej do budowy Gazociągu Północnego zasilił były premier Finlandii Paavo Lipponen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.