Facebook Google+ Twitter

Fiskus poluje na paragony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 07:25

Przed świętami Wielkiej Nocy urzędy kontroli skarbowej będą sprawdzały kasy fiskalne - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo Finansów wypowiedziało wojnę przedsiębiorcom, którzy nie wydają paragonu z kasy fiskalnej. Kontrolerzy fiskusa zaczęli się pojawiać w sklepach i punktach usługowych znacznie częściej niż dotychczas. W dodatku zmieniła się ich taktyka działania. Stopniały szanse nieuczciwych przedsiębiorców na ukrywanie przychodu i unikanie podatków - zauważa gazeta.

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że od początku roku inspektorzy z połowy urzędów kontroli w całej Polsce wystawili przedsiębiorcom już ponad 2 tysiące mandatów za niewydawanie paragonów z kas fiskalnych. Łącznie kary za to opiewają na pół miliona złotych. W całym 2009 roku takich mandatów było 30 tysięcy na kwotę 7 milionów złotych - pisze gazeta.

Zmieniła się nie tylko ilość przeprowadzanych kontroli, ale także czas jej przeprowadzenia. Dotychczas kontrolera można się było spodziewać w godzinach pracy urzędów, czyli od 8 do 16 od poniedziałku do piątku. Teraz inspektorzy potrafią zajrzeć do sklepu późno w nocy, nie unikają też wizyt w sobotę i niedzielę - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.