Facebook Google+ Twitter

Fiskus zwrócił dwa razy więcej niż przed rokiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 06:59

W ubiegłym roku najchętniej korzystaliśmy z ulg prorodzinnej, internetowej oraz rehabilitacyjnej - pisze "Gazeta Prawna". Dziennik podsumował rozliczenia z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2007 rok.

Dwukrotnie częściej niż w deklaracjach za 2006 rok, wykazywana była nadpłata podatku dochodowego.Także wysokość nadpłat w porównaniu za rok poprzedni była dwukrotnie wyższa. Na konta podatników trafiło łącznie prawie 240 milionów złotych. Stało się tak głównie dzięki możliwości odliczenia od podatku niektórych wydatków. Według "Gazety Prawnej" hitem okazała się ulga prorodzinna. Dzięki niej tylko na Podlasiu w kieszeniach podatników zostało blisko 145 milionów złotych.

Gazeta zwraca też uwagę na rekordowo wysokie wpłaty na konta organizacji pożytku publicznego. Zdaniem urzędników to efekt ułatwienia mechanizmu przekazywania tej części podatku.

Ankietowani urzędnicy zwracają jednak uwagę na fakt, że składający zeznania podatkowe ciągle popełniają te same błędy przy wypełnianiu PIT-ów. Najczęściej zapominamy o podpisie, mylimy NIP pracodawcy z własnym, czy nie dołączamy wymaganych załączników.

Więcej na temat ubiegłorocznych podatków w "Gazecie Prawnej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.