Facebook Google+ Twitter

Fismoll koncert w Gdańsku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-18 11:23

W sobotę, 19 października w klubie ŻAK odbędzie się koncert Fismolla- muzyka, który uznany jest za najciekawsze odkrycie tego roku. Będzie to, kolejny występ w trakcie jego jesiennej trasy koncertowej.

Młody artysta ściąga tłumy na swoje koncerty, a fani opisują je jako magiczne. Jego album "At Glade" to dojrzała i niezwykle nastrojowa muzyka Indie na światowym poziomie. Fismoll urzeka barwą głosu i łagodnym brzmieniem instrumentów akustycznych. Jego twórczość jest stawiana obok muzycznych dokonań Bona Ivera, Bena Howarda czy Damiena Rice'a.
Zachwyceni 19-letnim artystą muzycy i dziennikarze tacy, jak Katarzyna Nosowska, Artur Orzech czy Marek Niedźwiecki określają jego muzykę jako zjawiskową a debiutancki album „At Glade“ dostaje doskonałe recenzje:
Jego płytowy debiut to chyba największe zaskoczenie tego roku w polskiej muzyce - album, którym ten 19-letni muzyk z Poznania zgłasza akces do świata dźwięków na naszej scenie wyjątkowych.
Robert Sankowski Gazeta Wyborcza

Utrzymane są w folkowym nastroju, stylowe i raczej oszczędne, czasem przełamane jednak dynamicznymi i uduchowionymi partiami z wykorzystaniem sekcji smyczkowej, w stylu bliskim Sigur Rós.
Bartek Chaciński Polityka

Jesienna trasa Fismolla zaplanowana jest na październik. W tym czasie artysta odwiedzi kilka większych miast Polski i spotka się ze swoimi fanami podczas koncertów. Towarzyszyć mu będzie zespół w składzie: Joanna Glensk (cello, vocal), Kristine Harutyunyan (violin), Kacper Budziszewski (ac.guitars), Robert Amirian (bass),Kuba Szydło (drum).
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.