Facebook Google+ Twitter

Fismoll na Slot Art Festival 2013!

Fismoll wystąpi na największym festiwalu kultury alternatywnej w Polsce. Dokładnie o północy z 12 na 13 lipca artysta zagra na SCENIE DOŚWIADCZALNEJ, której partnerem jest niezależne Wydawnictwo NEXTPOP SONGWRITERS’ LABEL.

Fismoll / Fot. Nextpop LabelFismoll - jeden z najbardziej zaskakujących debiutów muzycznych tego roku wystąpi na największym festiwalu kultury alternatywnej w Polsce. Dokładnie o północy z 12 na 13 lipca artysta zagra na SCENIE DOŚWIADCZALNEJ, której partnerem jest niezależne Wydawnictwo NEXTPOP SONGWRITERS’ LABEL.

Od ponad 10-ciu lat Slot Art. Festival odbywa się w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Od 9 do 13 lipca odbędzie się dziesiątki warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. Wydarzeniem, którego nie można ominąć będzie tegoroczna Scena Doświadczalna.

Nextpop, który współtworzy Scenę Doświadczalną to wydawca Fismolla oraz nominowanej do Fryderyka’2012 Kari Amirian. Nextpop wyróżnia przede wszystkim jakość produkcji. Albumy charakteryzują się szczególnym dopracowaniem, paletą dźwięków i bogactwem nastrojowych instrumentów.
W przygotowaniach są kolejne projekty wytwórni i kolejni zaskakujący artyści. Nowe produkcje ujrzą światło dzienne już jesienią 2013 roku.

https://www.facebook.com/nextpop?fref=ts

FISMOLL
12 lipca 2013r.
godz. 00.00


To młody artysta o skandynawskich korzeniach, wyjątkowy singer/songwriter i znakomity gitarzysta. Uczeń słynnej mistrzowskiej Szkoły Talentów w Poznaniu. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany jest przez słuchaczy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver,Sigur Ros, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Olafura Arnaldsa.
Jest jednym z najciekawszych i najbardziej zaskakujących debiutów tego roku, a wyjątkowość jego talentu podkreślają znakomici muzycy i dziennikarze, jak np. Katarzyna Nosowska, Artur Orzech, Marek Niedźwiecki.

Płyta "At Glade" w dniach 1- 7 lipca jest płytą tygodnia w radiowej Trójce, a singiel "Let's Play Birds" przedpremierowo został wyróżniony jako Piosenka Dnia.

Charakter muzyki Fismolla niech podsumują jego słowa: "Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić".

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z2LsuTMXQzo#!
www.facebook.com/pages/Fismoll/351254321556875

Fismoll – wokal, gitary
Kacper Budziszewski – gitara, guitalele
Joanna Glensk – wiolonczela, wokal
Kristine Harutyunyan – skrzypce
Robert Amirian – gitara, bas, wokal, elektronika

Muzykom towarzyszyć będzie Kolektyw WOOOM
Zafascynowani tym, co dzieje się na styku świata cyfrowego i analogowego, starają się rozszerzyć rzeczywistość przy pomocy nowych narzędzi i technologii. Czerpiąc ze świata architektury, tańca oraz poezji tworzą wizualizacje z elementami mappingu, projektują scenografie oraz instalacje interaktywne. Kolektyw współpracuje m.in. z Kari Amirian, Fismollem oraz Kumka Olik. Z inicjatywy WOOOM powstał w Poznaniu cykl audiowizualnych koncertów ANONIMACJE.
WOOOM to Jakub Guzik, Marcin Michalak, Jędrzej Guzik i Jakub Michalak.

www.fb.wooom.pl
http://wooomwooom.tumblr.com/

Na tegorocznej scenie, której wyjątkowy klimat przeniesie widzów w świat niezwykłych dźwięków i fantasmagorii wizualnych dzięki WOOM pojawią się utalentowani młodzi artyści. Oprócz Fismolla zagrają: HANIMAL, LILLY HATES ROSES, ANTHONY CHORALE, PLEJS.

HANIMAL – 9 lipca, godz. 00.00
Niezwykły kwintet swobodnie poruszający się pomiędzy barwnymi plamami nostalgii, a rytmicznym graniem. Ich muzyka jest wzruszająca, delikatna i z charakterem. Zespół potrafi wykreować charakterystyczne brzmienie - oszczędne, a jednocześnie kompletne. W tym roku ukaże się debiutancki album grupy.

http://www.facebook.com/pages/Hanimal/277089122315604
http://hanimal.bandcamp.com/
http://soundcloud.com/hanimal-1

LILLY HATES ROSES – 10 lipca, godz. 00.00
Lilly Hates Roses tworzą Kasia Golomska i Kamil Durski. Ich spotkanie zaowocowało powstaniem niesamowitego duetu, którego twórczość sięga głęboko zakorzenionego amerykańskiego folku. Debiutancki singiel "Youth" został zauważony przez amerykańskie radio KEXP oraz brytyjski magazyny NME. Duet jest laureatem drugiej edycji Make More Music. Wkrótce ukaże się ich debiutancka płyta.

https://www.facebook.com/LillyHatesRoses
http://www.youtube.com/watch?v=NcyXBgbtqyc


ANTHONY CHORALE – 11 lipca, godz. 00.00
Zespół holenderskiego wokalisty i gitarzysty Oliviera Heima, znanego również jako 1/3 grupy Très.b nagrodzonej ostatnio Paszportem Polityki. Po niezależnym wydaniu debiutanckiej płyty "The Eternal Now" w 2012 roku, ANTHONY CHORALE rozwinął się w trzyosobowy zespół z nową EPką "Ambitions of the Son". Nowy materiał połączył wokale i gitarę Oliviera Heima z partiami Karoliny Rec na wiolonczeli i cytrze oraz dynamiczną grą Thomasa Pettit na perkusji.

www.facebook.com/anthonychorale
www.soundcloud.com/anthony-chorale
www.anthonychorale.bandcamp.com


PLEJS – 13 lipca, godz. 00.00
Zespół powstał z potrzeby serca. Tworzą go znakomici muzycy: Barbara Włodarska-Fabisiak (solistka mi.in. TGD, New Life’m), Joanna Gajda (współpracująca m.in.z Billy Harperem, Urszulą Dudziak, Natalią Przybysz, Maciejem Sikałą) i basista Piotr Nosal (grał m.in. z Mikromusic, Natalią Lubrano, Piotrem Baronem, TGD). Pasją całej trójki jest wyszukiwanie w meandrach pamięci starych, przykurzonych piosenek i dawanie im nowego muzycznego życia, przeważnie w stylu soulowo-funkowym. Na SAF pomoże im w tym znany już festiwalowej publiczności skrzypek Dawid Fabisiak i perkusista Michał Piotrowski.

Więcej na:
http://slot.art.pl/pl/program/muzycznie/scena-doswiadczalna


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.