Facebook Google+ Twitter

Fismoll wystąpi na VI Festiwalu Polska Akademia Gitary!

Fismoll - jeden z najbardziej zaskakujących debiutów muzycznych tego roku wystąpi na kolejnym festiwalu muzycznym w Polsce.

Fismoll / Fot. Nextpop LabelVI edycja Festiwalu Polska Akademia Gitary to trzy niezwykle ciekawe i odmienne weekendy, których wspólnym mianownikiem jest gitarowe brzmienie. Fismoll wystąpi 24.08. w Puszczykowie oraz 25.08. w Jarocinie!

Fismoll to młody, wyjątkowy singer/songwriter i znakomity gitarzysta. Uczeń słynnej mistrzowskiej Szkoły Talentów w Poznaniu. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany jest przez słuchaczy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Olafura Arnaldsa.

Profil - www.facebook.com/pages/Fismoll/351254321556875?fref=ts

Let’s Play Birds
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z2LsuTMXQzo#

Zachwyceni 19-letnim artystą muzycy i dziennikarze tacy, jak Katarzyna Nosowska, Artur Orzech czy Marek Niedźwiecki podobnie jak słuchacze określają jego muzykę jako zjawiskową.
Jego debiutancka płyta "At Glade" (premiera 18.06.2013) w dniach 1- 7 lipca była płytą tygodnia w radiowej Trójce, a singiel "Let's Play Birds" przedpremierowo został wyróżniony jako Piosenka Dnia.

Album dostaje doskonałe recenzje:

Jego płytowy debiut to chyba największe zaskoczenie tego roku w polskiej muzyce - album, którym ten 19-letni muzyk z Poznania zgłasza akces do świata dźwięków na naszej scenie wyjątkowych.
Robert Sankowski Gazeta Wyborcza


Utrzymane są w folkowym nastroju, stylowe i raczej oszczędne, czasem przełamane jednak dynamicznymi i uduchowionymi partiami z wykorzystaniem sekcji smyczkowej, w stylu bliskim Sigur Rós.
Bartek Chaciński Polityka


***
Festiwal Polska Akademia Gitary

KONCERT PUSZCZYKOWO
Data: 24 sierpnia 2013
Miejsce: Sala Biblioteki Miejskiej, Centrum Edukacji Kultury, Puszczykowo
Godz.: 19:00

KONCERT JAROCIN
Data: 25 sierpnia 2013
Miejsce: Pałac Radolińskich, Jarocin
Godz.: 20:00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.