Facebook Google+ Twitter

Fismoll wystąpi w Olsztynie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-30 11:06

W środę, 30 października w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych odbędzie się koncert Fismolla- muzyka, który uznany jest za najciekawsze odkrycie tego roku. Będzie to, kolejny występ w trakcie jego jesiennej trasy koncertowej.

Młody artysta ściąga tłumy na swoje koncerty, a fani opisują je jako magiczne. Jego album "At Glade" to dojrzała i niezwykle nastrojowa muzyka Indie na światowym poziomie. Fismoll urzeka barwą głosu i łagodnym brzmieniem instrumentów akustycznych. Jego twórczość jest stawiana obok muzycznych dokonań Bona Ivera, Bena Howarda czy Damiena Rice'a.

Zachwyceni 19-letnim artystą muzycy i dziennikarze tacy, jak Katarzyna Nosowska, Artur Orzech czy Marek Niedźwiecki określają jego muzykę jako zjawiskową a debiutancki album „At Glade“ dostaje doskonałe recenzje:
Jego płytowy debiut to chyba największe zaskoczenie tego roku w polskiej muzyce - album, którym ten 19-letni muzyk z Poznania zgłasza akces do świata dźwięków na naszej scenie wyjątkowych.
Robert Sankowski Gazeta Wyborcza

Utrzymane są w folkowym nastroju, stylowe i raczej oszczędne, czasem przełamane jednak dynamicznymi i uduchowionymi partiami z wykorzystaniem sekcji smyczkowej, w stylu bliskim Sigur Rós.
Bartek Chaciński Polityka

Jesienna trasa Fismolla zaplanowana jest na październik. W tym czasie artysta odwiedzi kilka większych miast Polski i spotka się ze swoimi fanami podczas koncertów. Towarzyszyć mu będzie zespół w składzie: Joanna Glensk (cello, vocal), Kristine Harutyunyan (violin), Kacper Budziszewski (ac.guitars), Robert Amirian (bass), Kuba Szydło (drum).

Teledysk „Let’s Play Birds”:
http://www.youtube.com/watch?v=Z2LsuTMXQzo&feature=youtu.be
Profil FB:
https://www.facebook.com/pages/Fismoll/351254321556875?fref=ts

OLSZTYN:
Miejsce: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul.Parkowa 1
Data: 30.10.2013
Godzina: 19:00
Bilety: 25zł

Patroni medialni całej trasy: Trójka, INTERIA.PL, Musicis.pl
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.