Facebook Google+ Twitter

Flakmecz. Internauci i artyści charytatywnie dla Pauliny Pruskiej

Flakmecz to charytatywna inicjatywa serwisu Flaker.pl i internautów. Gramy na rzecz Pauliny Pruskiej, która walczy z ciężkim nowotworem. Flakmecz ma pomóc w uzbieraniu pieniędzy na jej leczenie i rehabilitację.

 / Fot. Flaker.plPaulina Pruska jest 23-letnią studentką architektury. Na początku 2009 roku zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór - mięsaka pęcherzykowego. W Polsce jest on praktycznie nieoperowalny, dlatego potrzebne są środki na leczenie za granicą.

Paulina nazwała nowotwór "śmieciuchem". Założyła bloga (http://paulapruska.blogspot.com), na którym opisuje przebieg swojej choroby, jak sama pisze:

"Założyłam tego blogga aby na bieżąco informować Was o przebiegu mojej choroby i leczenia.W swoich postach będę pisać o niuansach medycznej i alternatywnej walki z nowotworem.

Wielu z Was zapewne wie, że największą szansę na powrót do zdrowia daje mi bostońska klinika w Mass General Hospital. Wstępnie udało się nawiązać współpracę z tamtejszymi lekarzami,którzy widzą duże szanse na pozbycie się śmieciucha. W klinice tej mieli już bowiem do czynienia z kilkudziesięcioma takimi typami nowotworu (Alveolar Soft Part Sarcoma). W Polsce przypadki te można policzyć na palcach jednej ręki..."


Paulina cały czas zbiera pieniądze na swoje leczenie. Potrzebna kwota to 250 000 dolarów. Ta suma pokryje koszty jej leczenia w jednej z bostońskich klinik. Zebrała już 220 tysięcy dolarów. Brakuje 30 tysięcy. Każdy może pomóc, wpłacając dowolną sumę pieniędzy na konto bankowe. Szczegółowe informacje, jak to zrobić, znajdziecie na jej blogu.

Organizatorem "Flakmeczu" jest serwis Flaker.pl. Z początku była to bardzo prosta idea: spotkać się i pograć w piłkę, ale twórcy serwisu wpadli na pomysł, żeby zorganizować mecz charytatywny. Znaleźli sponsora, którym jest firma DotPay (http://dotpay.pl), która postanowiła przekazać tysiąc złotych na leczenie Pauliny, za każdą strzeloną bramkę.

Co ciekawe, w kadrze internautów może zagrać każdy! Wystarczy zarejestrować się na Flakerze i wejść na stronę http://flakmecz.pl, gdzie są zawarte wszystkie, potrzebne informacje. Trenerem reprezentacji internautów jest m.in. Andrzej Strejlau, były trener między innymi polskiej reprezentacji piłkarskiej.

W reprezentacji artystów polskich zagrają między innymi: Marek Kościkiewicz (znany z zespołu De Mono) oraz Rafał Olbrychski. Organizatorzy będą codziennie informować użytkowników Flakera o kolejnych osobach, które zasilą drużynę artystów. Trenerem artystów będzie Olaf Lubaszenko.

Mecz odbędzie się 26 września o godzinie 14.00, w Warszawie (Agrykola) wstęp wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Paulinka zmarła wczoraj.
(*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.