Facebook Google+ Twitter

Flakmecz na rzecz Pauliny Pruskiej

Internauci przeciwko Artystom zagrali charytatywny mecz, by pomóc chorej na raka Paulinie Pruskiej.

 / Fot. Flaker.plAkcja została zapoczątkowana przez internautów w serwisie flaker.pl. Z początku miało to być zwykłe spotkanie użytkowników tego serwisu, ale twórcy Flakera postanowili zorganizować mecz charytatywny, by pomóc zebrać pieniądze na bardzo kosztowną operację Pauliny Pruskiej - chorej na raka. Mecz odbył się w sobotę, 26 września, na warszawskiej Agrykoli, o godzinie 14.00. Wstęp był wolny. Na przeciwko siebie stanęli Artyści pod wodzą trenera - Olafa Lubaszenki i Reprezentacja Internautów, którą prowadził Andrzej Strejlau.

Wszystko działo się bardzo szybko. Co chwilę, na Flakerze, zgłaszały się kolejne osoby, które chciały pomóc w organizacji meczu. Jedni zajęli się znalezieniem odpowiedniego stadionu, inni promocją w mediach i internecie, jeszcze inni "kompletowaniem" Reprezentacji Artystów Polskich. Znani, polscy blogerzy, jak Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Artur Kurasiński (blog.kurasinski.com), czy Maciej Budzich (blog.mediafun.pl)) pisali i przeprowadzali wywiady, z organizatorami, na swoich blogach, by rozpowszechnić akcję i zachęcić swoich czytelników do wzięcia w niej udziału. Paweł Iwaniuk (DailyTECH.pl) w swoim talk-show o nazwie „TECHNOZgredy” przeprowadził wywiad z Adamem Zygadlewiczem (członek zarządu firmy Netguru i współtwórca Flaker.pl). Na stronie flakmecz.pl można było oglądać transmisję na żywo z meczu. Z tej opcji skorzystało około 850 osób!

Nie można pominąć głównego sponsora, którego logo widniało na koszulkach meczowych, czyli firmę DotPay, która za każdą strzeloną bramkę płaciła 1000 złotych na leczenie Pauli. W ten sposób, w ciągu półtorej godziny świetnej zabawy, zebrano z boiska 14 tys. zł!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.