Facebook Google+ Twitter

Flamenco na 10-lecie BUW na Powiślu

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego obchodzi 10-lecie w nowej lokalizacji. Z tej okazji organizowanych jest wiele imprez kulturalnych.

Wejście główne do BUW od strony ul. Dobrej. Fot. Joanna Hęciak / Fot. Fot. Joanna HęciakJedną z nich jest pokaz flamenco. Odbędzie się na parterze 11 kwietnia, w niedzielę, o godzinie 19. Co prawda nie będzie to widowisko na miarę zapowiadanego na 20 kwietnia w Sali Kongresowej występu Nuevo Ballet Espanol, jednak na pewno warto się wybrać na Powiśle, gdyż wstęp jest darmowy. Dzięki Instytutowi Języka Hiszpańskego Sin Fronteras będziemy mogli wziąć udział w tym niezwykłym koncercie.

"Rytualny taniec ognia i wody, pełen dumy i dzikości wyrażający szaleństwo i pragnienie. Flamenco..." (F. García Lorka) Flamenco wyraża wiele emocji. Smutek, kontemplację, radość, wściekłość, miłość, pasję. Dopełnieniem muzyki jest taniec. To idealne połączenie zobaczymy w najbliższą niedzielę. W inny świat przeniesie nas grupa Los Payos w składzie: Marta Dębska - taniec, Artur Muszyński - gitara, José Ignacio González Santiago (Hiszpania) - śpiew.

Przed koncertem warto wybrać się do ogrodów, które są na dachu biblioteki. Choć wiosna jeszcze na dobre tam nie zawitała, to i tak są piękne widoki. Wszystko powoli rozkwita, a za dwa miesiące będzie tam można spotkać nie tylko ryby i ptaki, ale również całą rzeszę studentów, którzy w ciepłe dni preferują naukę na trawce. Dawna lokalizacja biblioteki uniwersyteckiej nie stwarzała takiej możliwości. Stary-nowy BUW, mieszczący się na kampusie centralnym, został wyremontowany i spełnia teraz rolę auli wykładowej, na której orgaznizowane są również konferencje i inne wydarzenia ze świata nauki i kultury. A nasz "wielki zielony" stoi dumnie nad Wisłą. Życzymy mu kolejnych 10 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.