Facebook Google+ Twitter

Flyboard – czyli jak poczuć się jak delfin

Każdy z nas ma swój żywioł, który odpowiada mu najbardziej. Woda, powietrze, ziemia… A co jeśli połączyć ze sobą dwa przeciwstawne? Czy można jednocześnie latać i pływać? Można! I można mieć z tego niesamowitą zabawę.

 / Fot. http://www.flashart.comFlyboarding to dyscyplina stosunkowo młoda ale już bardzo dynamicznie się rozwija. Wielu miłośników sportów ekstremalnych zapewne zainteresuje ta nowa odmiana sportu wodnego. Stworzył ją i wykreował Franky Zapata, który jest mistrzem w Jet-Ski ( jazda na skuterach wodnych). Ponieważ w jeździe na skuterach osiągnął maksimum swoich możliwości, postanowił stworzyć coś nowego, coś, co będzie dawało maksimum emocji przy względnym bezpieczeństwie i szybkim sposobie opanowania techniki poruszania się na nowym sprzęcie. Tak oto powstał Flyboard. Jest to urządzenie, które dzięki kilku dyszom i strumieniom wody pod ciśnieniem pozwala unieść się ponad taflą wody nawet na 7- 8 metrów !

Swoją premierę Flyboard miał na targach Paris Boat Show w Paryżu w grudniu 2011 roku, gdzie został entuzjastycznie przyjęty. Natomiast pierwsze zawody odbyły się w miejscowości Doha (Katar) w październiku 2012 roku. Ciekawostką jest to, że części do Flyboardu są robione w fabrykach produkujących wojskowe helikoptery. O jakość więc raczej nie trzeba się martwić.

Sercem „deskolotki” jest turbina znajdująca się w skuterze wodnym, połączonym długim wężem z deską Flyboardu. Naturalnie skuter znajduje się w odpowiedniej i bezpiecznej odległościaby każdy śmiałek próbujący „wodnego lotu” nie zrobił sobie krzywdy.Dzięki temu dostatecznie długiemu wężowi, można pozwolić sobie na różne akrobacje: wzloty w górę, nurkowanie do wody, obroty wokół własnej osi. Najefektywniej jednak wygląda zanurzanie się i wzlatywanie ponad wodę dokładnie tak samo, jak to robią delfiny.  / Fot. Screengrab Source

Oczywiście widok unoszącej się osoby 7 metrów nad wodą wzbudza niemałe zainteresowanie. Myślę, że ci odważni, którzy zdecydują się jednak spróbować, czeka wspaniała zabawa. Warto też popływać razem z przyjaciółmi.

W Polsce takie „wodne loty” można odbyć w sezonie letnim np. w Warszawie, Wrocławie, Sopocie czy Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.