Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20760 miejsce

Folwark Toporzysko: warsztaty nie na jedno kopyto

Do Folwarku Toporzysko w najbliższy weekend (6-8 marca) zjadą polscy i zagraniczni eksperci podkuwnictwa. To doskonała okazja, by podczas prowadzonych przez nich warsztatów pogłębić swą wiedzę dotyczącą specjalistycznej opieki nad koniem.

Tematem przewodnim trzydniowych zajęć będzie „Ochwat i nie tylko: rola właściwego rozczyszczania i kucia. Współpraca lekarza weterynarii z podkuwaczem”. Szczegółowo omówiona zostanie m.in. współpraca firemana z podkuwaczem, a podczas zajęć w kuźni uczestnicy wykuwać będą podkowy concave oraz podkowy na kopyta nieprawidłowe.
Wysoką jakość prelekcji oraz praktycznych warsztatów gwarantują znawcy tematu: dr n. wet. Andrzej Bereznowski, lek. wet. Janusz Okoński (obaj są lekarzami weterynarii zawodów Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Polskiego Związku Jeździeckiego) oraz przybyły na tę okoliczność prosto z Irlandii mistrz kowalski Sam Brennan d.w.c.f. Irlandczyk jest zwycięzcą w wielu klasach w wykuwaniu podków i podkuwaniu, swą wiedzą dzieli się na co dzień w Irish School of Farriery.
Jak się okazuje, temat podkuwania w polskim środowisku jeździeckim budzi wielkie zainteresowanie. Wszystkie miejsca na warsztaty zostały zarezerwowane, a do Folwarku Toporzysko zjadą się nie tylko podkuwacze, ale także lekarze weterynarii oraz studenci. Wszyscy oni na czas zajęć będą zakwaterowani w słynącym z gościnności oraz komfortowych warunków Folwarku Toporzysko. To jedno z najlepiej przygotowanych miejsc w całej Polsce dla miłośników koni. Przesądza o tym piękne położenie pośród pól i lasów Beskidu Wysokiego, ale przede wszystkim – fantastyczne zaplecze. Ponad 60 koni dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania jeźdźca, dwie stajnie i dwie ujeżdżalnie (zewnętrzna i kryta) gwarantują, że każdy z pobytu w Toporzysku będzie zadowolony.
Patronat medialny nad warsztatami objęło pismo „Koń Polski”, dodatkowo dodając całemu wydarzeniu prestiżowego charakteru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.