Facebook Google+ Twitter

Fontanna di Trevi przechodzi kapitalny remont. Turyści będą spacerować kładką nad wodą

Fontanna do Trevi – jeden z symboli Rzymu – przechodzi pierwszy od ćwierćwiecza kapitalny remont. W 2015 roku będzie jak nowa. Na czas remontu, dla turystów przygotowano specjalną atrakcję: przezroczysty pomost ponad taflą wody, z którego każdy będzie mógł zobaczyć fontannę z innej perspektywy niż było to możliwe dotąd, a przy okazji obserwować postępy prac.

 / Fot. PAP/EPAWłoskie media, komentując to rozwiązanie, piszą o spektakularnym przedsięwzięciu. A ponieważ postępy w remoncie będzie można śledzić na specjalnej stronie, mówi się wręcz o swoistym show dla mieszkańców Rzym i turystów. Zgodnie z tradycją, nadal będzie można wrzucać monety do fontanny, w nadziei na powrót do Rzymu.

Jak informuje "La Repubblica", most będzie dostępny od końca czerwca.

Dwa ekrany zostaną zamontowane wzdłuż ogrodzenia placu budowy. Będą na nich pokazywane bieżące i historyczne obrazy związane z słynną fontannę. "Jeden z symboli Rzymu i świata, Fontanna di Trevi - mówił burmistrz Rzymu Ignazio Marino - będzie znowu błyszczeć. Dziękujemy za ten wspaniały dar dla miasta i dla tysięcy turystów".

 / Fot. Wizualizacja ze strony wykonawcyNieco inne zdanie mają handlowcy, którzy uważają, że remont i zamknięcie tradycyjnego dostępu do fontanny będzie dla nich "gwoździem do trumny". Dla niektórych będzie to oznaczać zwolnienia pracowników. Pracownicy sklepów uważają, ze remont nie powinien trwać tak długo.

Fontanna di Trevi została odsłonięta 22 maja 1762 roku. Zbudowano ją z inicjatywy papieża Klemensa XII, wg projektu Niccolo Salviego, który zaproponował, by fontannę, bogatą w rzeźby postaci mitologicznych, wkomponować w fasadę budynku. Są tam również rzeźby symbolizujące ciszę i sztorm na morzu, pory roku, zdrowie i obfitość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dosyć długo to robią w Sylwestra byłem i nadal w remoncie a jak zimno to nic nie robią lenie u nich zima jak u nas jesień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze - to prawda. 3 lata pędzone w Rzymie nauczyły mnie dokładnie jak, gdzie i jakimi metodami operują złodzieje. Zarówno kieszonkowcy, (w tłoku prawdziwym lub organizowanym) jak i ci na motorynkach, pracujący "na wyrwę" i kradnący torebki paniom, które niosą je w ręce od strony jezdni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, dla tej grupy fachowców nie ma rzeczy niemożliwych, mogą ewentualnie opanować nową technikę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kieszonkowcy też zapewne mają powód do narzekania :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.