Facebook Google+ Twitter

"For Tea" i koncert Katarzyny Skrzyneckiej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-05-09 22:16

5 maja w warszawskim Teatrze Bajka, odbyła się premiera nowego albumu muzycznego Katarzyny Skrzyneckiej. Nosi on tytuł "For Tea".

Koncert Katarzyny Skrzyneckiej w Teatrze Bajka / Fot. Ewa KrzysiakKatarzyna Skrzynecka od wielu lat zachwyca swoją urodą i talentem, grając na scenie i ekranie, a także występując na muzycznej estradzie. Artystka od dawna para się komponowaniem, tłumaczeniem i pisaniem, więc nie miała kłopotów z zebraniem utworów na kolejną swoją płytę, która powstała na dwudziestolecie jej pracy estradowej. Płyta nosi tytuł: "For Tea", czyli "do herbatki". Tytuł ten brzmi jak "forty", czyli "czterdzieści". Stąd też sporo życiowych doświadczeń piosenkarki zostało zapisanych z humorem w jej tekstach.

Przed jubileuszową, szóstą w swojej dyskografii płytą, niezwykle starannie kompletowała repertuar. Znajdziemy tu tytuły znanych przebojów i te, które bez wątpienia nimi się niebawem staną.

Na koncercie w Teatrze Bajka zostały zaprezentowane osoby, które przyczyniły się do sukcesu dysku z piosenkami Katarzyny Skrzyneckiej. Od współpracy z dobrymi instrumentalistami zależy przecież właściwy klimat oraz powodzenie koncertu. A było to nie lada wydarzenie.

Artystce udało się pozyskać piosenki od znanych i cenionych w branży kompozytorów amerykańskich. Wśród nich jest Steven Dorff, który pisał największe przeboje dla Celine Dion i Juda Friedman, który współpracował z Whitney Houston. Jedną z piosenek, wykonywanych podczas sesji nagraniowej, podarował jej słynny, angielski wokalista, Gordon Haskell. Piosenkarka również jest autorką kilku własnych kompozycji na tej płycie. Wykonuje je solo i w duecie, tym razem z Mezo i Witkiem Pasztem.

Między bardzo popularnymi i lubianymi utworami ze światowego repertuaru, znalazł się także cover piosenki wykonywanej niegdyś przez zespół Republika Grzegorza Ciechowskiego. Wszystkie zgromadzone na płycie "For Thea" kompozycje są nagrane w bardzo nowoczesnej aranżacji. Wspaniała, muzykalna i rytmiczna pop music Katarzyny Skrzyneckiej brzmi komercyjnie i profesjonalnie. Śmiało można powiedzieć, że kilka z nich ma wyraźne znamiona przebojów radiowych. To jest jedna z tych przesłanek, które pozwalają przypuszczać, że płyta spotka się z bardzo żywym zainteresowaniem fanów talentu aktorki.

Katarzyna Skrzynecka podchodzi do własnych osiągnięć ze swoistym dystansem, co było widoczne w trakcie jej wypowiedzi podczas koncertu. Natomiast bez dystansu, ale z wdzięcznością dla współpracowników wymieniała kilkakrotnie ich nazwiska, dowcipnie charakteryzując każdą z osób występujących wraz z nią na scenie Teatru Bajka.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dawno nie słyszałem piosenkarki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będą kolejne koncerty...A teraz proponuję nabyć "For Tea" i posłuchać utworów z tej płyty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że mnie tam nie było ;-( 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zazdroszczę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.