Facebook Google+ Twitter

Forbes opublikował listę 100 Najbogatszych Polaków w 2012 roku

Opublikowano właśnie ranking najbogatszych Polaków na zlecenie Forbes. Przy zbieraniu danych korzystano z informacji wywiadowni Dun & Bradstreet, a pod uwagę brano wyłącznie aktywa biznesowe.

Ukazał się właśnie kolejny ranking Forbesa obejmujący listę 100 najbogatszych osób w naszym kraju. Okazuje się, że wszyscy, którzy na tej liście się znaleźli świetnie poradzili sobie z kryzysem.

Ranking opiera się na aktywach biznesowych, co przekłada się na aktualną sytuację w naszej gospodarce. Twórcy podkreślają jednak, że listę należy traktować wyłącznie szacunkowo.

Rejestr najbogatszych otwiera tak jak rok wcześniej Jan Kulczyk, który swoje udziały ma ulokowane między innymi w browarnictwie, infrastrukturze i motoryzacji. Jego majątek Forbes szacuje na 8900 mln złotych.

Drugi znalazł się na liście Zygmunt Solorz-Żak z majątkiem szacowanym na 8500 mln złotych ulokowanym w mediach, telekomunikacji i finansach. On również utrzymał swoją pozycję z zeszłego roku.

Mocną, trzecią pozycję w rankingu najbogatszych Polaków zajmuje Michał Sołowow z sumą 5500 mln złotych. Majątek zawdzięcza między innymi inwestycjom w przemysł chemiczny oraz budownictwo.

Tuż za podium znalazł się z Leszek Czarnecki, właściciel najwyższego budynku w Polsce, Sky Tower we Wrocławiu. Jest to również jeden z nielicznych osób na liście, która odnotowała aż 27% spadku na swoich inwestycjach.

Takie kwoty mogą niejednego przyprawić o zawrót głowy. Pełny ranking znajdziemy na stronach
Forbes.pl

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.