Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16090 miejsce

"Forbes" wycenił drużyny NFL, MLB, NBA i NHL

Prestiżowy magazyn biznesowy "Forbes", jak co roku wycenił wartość drużyn występujących w największych amerykańskich rozgrywkach zespołowych.

Ranking miesięcznika ukazuje się od 1998 roku. Forbes w swojej wycenie, zwraca uwagę nie tylko na samą sportową wartość drużyny, ale również na wartość marketingową, markę oraz stadiony i hale drużyn - będącymi ważnymi czynnikami w klasyfikacji drużyn. Wyniki zespołów odzwierciedlają aktualny stan popularności danych sportów w USA.

Gladiatorzy w kaskach bezkonkurencyjni

Logo najpotężniejszej ligi na świecie / Fot. www.sportslogo.netŁączna wartość wszystkich drużyn National Football League to oszałamiająca suma 33,280 mld. dolarów. Wartość aż 19 z 32 teamów NFL wynosi co najmniej 1 miliard dolarów (w zeszłym roku granicę tę przekroczyło 5 zespołów). Dwudziestej w tej klasyfikacji drużynie - Tennessee Titans, do tego grona zabrakło "jedyne" 6 milionów dolarów.

Lider rankingu - zespół Dallas Cowboys, obronił swoją pozycję sprzed roku. W przyszłym roku oddany ma zostać do użytku nowy, supernowoczesny stadion "Kowbojów", mogący pomieścić nawet do 100 tys. kibiców. Fakt ten, spowodował że wartość drużyny z Dallas wzrosła w ciągu roku o ponad 100 milionów dolarów. Sam koszt budowy obiektu w Arlington w Teksasie, szacuje się na 1,3 miliarda dolarów.

Największy wzrost wartości zanotowały nowojorskie drużyny - Giants oraz Jets. Ich notowania wzrosły w porównaniu z poprzednim sezonem aż o 21 procent. Podobnie jak w przypadku Cowboys, wielki wpływ na ten wzrost ma budowa nowego stadionu w New Jersey, na którym obie drużyny od 2010 roku mają rozgrywać swoje mecze. Koszt budowy Meadowlands Stadium, wycenia się na 1,4 miliarda dolarów.

Największy dochód - 327 milionów dolarów, uzyskała drużyna Washington Redskins. Ta ogromna suma pochodzi głównie ze sprzedaży biletów oraz kontraktów telewizyjnych i sponsorskich. Każdy mecz "Czerwonoskórych" na FedExField to przychód co najmniej 7 milionów dolarów ze sprzedaży biletów - na które niektórzy kibice czekają po 30 lat. Jednak nie wszyscy kibice muszą czekać tak długo, niektórym udaje się otrzymać upragniony bilet już po 3 latach od dnia zamówienia. Dłużej czekać trzeba tylko na wejściówki na trybuny legendarnego stadionu Lambeau Field drużyny Green Bay Packers.

Tylko jedna drużyna - Detroit Lions, przyniosła właścicielom straty (3,1 mln dolarów). Głównym powodem słabych wyników finansowych teamu jest fatalna gra drużyny z Detroit, a także podwyżka cen biletów o 25 procent - mimo że drużyna od kilku lat, przeważnie kończy rozgrywki z ujemnym bilansem.

"Lwy" w rozegranych dotychczasowych 12 meczach nie odnotowały jeszcze zwycięstwa. Zespół z motoryzacyjnego centrum USA, walczy aby nie stać się drugą drużyną w historii, która nie wygra w sezonie zasadniczym żadnego spotkania. W 1976 roku, Tampa Bay Buccaneers skończyli sezon z bilansem 0-14. Biorąc pod uwagę że do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery mecze - z przerwami na strajki zawodników, od 1978 roku sezon regularny to 16 spotkań - Lions będą walczyli aby nie pobić tego, niechlubnego "rekordu".

Ostatnia drużyna w notowaniu, to zespół Minnesota Vikings. Ich wartość oszacowano "zaledwie" na 832 miliony dolarów. To więcej niż najbardziej "wartościowe" zespoły NBA (Knicks 613 mln.) i NHL (Maple Leafs 448 mln.) - co świadczy o potężnej dominacji NFL w sercach amerykańskich kibiców.

Wartość drużyn NFL według Forbes - 2008:

1 Dallas Cowboys 1,612 mld. dolarów
2 Washington Redskins 1,538 mld. dolarów
3 New England Patriots 1,324 mld. dolarów
4 New York Giants 1,178 mld. dolarów
5 New York Jets 1,170 mld. dolarów
6 Houston Texans 1,125 mld. dolarów
7 Philadelphia Eagles 1,116 mld. dolarów
8 Indianapolis Colts 1,076 mld. dolarów
9 Chicago Bears 1,064 mld. dolarów
10 Baltimore Ravens 1,062 mld. dolarów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.