Ford Germaz Ekstraklasa. Emocje w 8. kolejce.

W meczu na szczycie 8. kolejki FGE mistrzynie Polski Wisła Can Pack Kraków pewnie pokonały akademiczki z Gorzowa Wlkp. 85:70.

Logo FGE.  Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej kwarcie. Sparaliżowane zawodniczki AZS PWSZ Sowood Gorzów Wlkp.j nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z gospodyniami, przegrywając 20:8. Krakowianki nie pozwoliły odebrać sobie wywalczonej przewagi i przez następne trzy kwarty pewnie kontrolowały sytuację na boisku. W drużynie gości pierwszy mecz rozegrały nowo nabyte Chinki Guang Xin i Mao Wenjing. Był to pierwszy występ koszykarek z tej części kontynentu w historii europejskiej lig koszykówki.

Do niespodzianki doszło w Jeleniej Górze, gdzie zawodniczki Cukierków Odry Brzeg uległy gospodyniom dopiero w doliczonym czasie gry. Po czterech kwartach tablica wyników wyświetlała rezultat 58:58, a cztery oczka na wagę wygranej zdobyła wtedy Jocelyn Penn, zapewniając drużynie KK AZS piąte zwycięstwo w ekstraklasie.

Nie mniej emocji towarzyszyło drużynom i kibicom w 99. derbach ziemi łódzkiej, gdzie koszykarki Polfy Pabianice podejmowały na własnym parkiecie drużynę z Łodzi. Spotkanie było bardzo wyrównane; po pierwszej połowie był remis, a do ostatniej odsłony meczu z dwoma punktami przewagi przystępowały pabianiczanki. W czwartej kwarcie to jednak przyjezdne zachowały więcej zimnej krwi, zwyciężając 17:9 i w całym meczu 61:55.

W pozostałych meczach obyło się bez większych niespodzianek. Wicemistrzynie Polski Lotos Gdynia pewnie ograły Arcus SMS PZKosz Łomianki 77:53, a CCC Polkowice pokonały koszykarki z Leszna 77:67. W Toruniu zasłużone zwycięstwo odniosły poznanianki, które objęły trzecią lokatę w ligowej tabeli.

Wyniki 8. kolejki:
KK AZS Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 64:62 (11:13, 23:14, 13:18, 11:13, 6:4)
Lotos Gdynia - Arcus SMS Łomianki 77:53 (16:22, 24:9, 19:9, 18:13)
Wisła Can-Pack Kraków - AZS PWSZ Sowood Gorzów Wlkp. 85:70 (20:8, 29:23, 20:18, 16:21)
CCC Polkowice - Duda PWSZ Leszno 77:67 (18:19, 26:13, 18:20, 15:15)
Polfa Pabianice - ŁKS Siemens AGD Łódź 55:61 (14:12, 13:15, 19:17, 9:17)
Nova Trading Toruń - INEA AZS Poznań 64:77 (17:20, 14:10, 14:20, 19:27)