Ford Germaz Ekstraklasa: Kolejka bez niespodzianek

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-10-15 14:36

W najciekawszym spotkaniu drugiej kolejki Ford Germaz Ekstraklasy wicemistrzynie Polski z Gdyni pokonały trzecią drużynę ostatniego sezonu, Polfę Pabianice 87:78.

Mecz Lotosu z Polfą. | Fot. Marcin Idzierowski. Lotos przystąpił do tego spotkania bez kontuzjowanej Serbki Moniki Veselovski (skręcona kostka) i chorej Amerykanki Tamiki Whitmore (zapalenie krtani). Od pierwszych minut dość nieoczekiwanie na parkiecie dominował zespół z Pabianic, który nieznacznie, ale jednak wygrał pierwszą i drugą kwartę. Stało się tak głównie za sprawą bardzo dobrej gry Beaty Krupskiej-Tyszkiewicz i Emilii Lamparskiej. Pierwsza już do przerwy miała na koncie 17 punktów, a druga tylko o trzy mniej - w dodatku na stuprocentowej skuteczności rzutów z gry.

Gdynianki odzyskały inicjatywę dopiero w trzeciej kwarcie. Dzięki skutecznym akcjom podkoszowym Eweliny Kobryn (26 punktów w całym spotkaniu) i widowiskowym penetracjom Amerykanki Tan White, Lotos wygrał tę odsłonę meczu różnicą aż 12 punktów.
– Zrobiliśmy wszystko, żeby ten mecz był dobrym widowiskim. I to nam się udało, dlatego jestem zadowolony z naszej gry, bo przecież mamy tylko jednego centra, a na ławce rezerwowych siedzą same juniorki - przyznał po spotkaniu Tomasz Herkt, trener Polfy.
– Bez Moniki Veselovski i Tamiki Whitmore grało nam się ciężko, ale ważne jest to, że wygrałyśmy po dobrym spotkaniu z obu stron – powiedziała Irina Ryukhina, rosyjska rozgrywająca Lotosu.

Mistrz Polski, Wisła Kraków bez problemów pokonała czwartą drużynę poprzedniego sezonu, CCC Polkowice 88:66. W pierwszej połowie przewaga gospodyń była nieznaczna. Po przerwie dominacja podopiecznych Elmedina Omanica nie podlegała już żadnej dyskusji. W drużynie Białej Gwiazdy świetne spotkanie rozegrała Bośniaczka Daliborka Vilipic, która zdobyła 22 punkty (10/11 z gry) i miała 10 zbiórek. Dla CCC najwięcej punktów rzuciła Amerykanka Monique Coker - 32.

Wyniki 2. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy
Lotos Gdynia - Polfa Pabianice 87:78 (20:23, 19:21, 28:16, 20:18)
Wisła Kraków - CCC Polkowice 88:66 (25:21, 16:15, 19:8, 28:22)
AZS Gorzów Wielkopolski - ŁKS Siemens AGD Łódź 71:64 (27:15, 14:16, 18:19, 12:14)
Arcus SMS Łomianki - INEA AZS Poznań 55:88 (13:21, 15:26, 17:16, 10:25)
Cukierki Odra Brzeg - Nowa Trading Toruń 89:72 (20:23, 19:21, 28:16, 20:18)
AZS KK Jelenia Góra - Duda PWSZ Lesznko 61:43 (22:11, 11:8, 14:17, 14:5)