Ford Germaz Ekstraklasa: Okradzione koszykarki

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-10-18 21:54

Dwie najlepsze drużyny w lidze koszykarek - Wisła Kraków i Lotos Gdynia - pewnie wygrały swoje spotkania w trzeciej kolejce Ford Germaz Ekstraklasy.

Tamika Whitmore już zapomniała o zapaleniu krtani i zanotowała świetny debiut w barwach Lotosu. | Fot. Marcin Indzierowski.Wiślaczki zdemolowały w Pabianicach brązowe medalistki ostatniego sezonu, miejscową Polfę. Podopieczne Elmedina Omanica już do przerwy prowadziły 44:21, mimo że największa gwiazda zespołu Amerykanka Anna DeForge rozpoczęła mecz na ławce rezerwowych.
Lotos pewnie ograł na wyjeździe beniaminka Ekstraklasy Novę Trading 80:51, ale po spotkaniu zawodniczki z Gdyni nie miały zbyt radosnych min. Gdy one zdobywały kolejne punkty, w tymczasie w ich szatni grasowali złodzieje, którzy pozbawili ekipę Lotosu telefonów, dokumentów, kart kredytowych i gotówki.

W cieniu tego wydarzenia pozostanie więc świetny debiut w Lotosie silnej skrzydłowej Tamiki Whitmore, która w ciągu niespełna 21 minut gry rzuciła 22 punkty.
Świadkami bardzo ciekawego spotkania byli kibice w Polkowicach. Miejscowy zespół pokonał 74:69 AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra, choć przez ponad trzy kwarty wynik był korzystny dla drużyny gości.

– Po dwóch porażkach z Lotosem i Wisłą teraz nie mogliśmy sobie pozwolić na trzecią przegraną. Fatalnie graliśmy w defensywie, dlatego odrabianie strat szło nam niezwykle opornie. Ważne jednak, że wygraliśmy. Może to pozwoli obniżyć nieco presję ciążącą zwłaszcza na nowych zawodniczkach, które bardzo chcą pokazać się z dobrej strony, ale nie zawsze im wszystko wychodzi - podsumował Wojciech Spisacki, drugi trener CCC.