181802 miejsce

Ford Germaz Ekstraklasa: Polfa znów przegrywa

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-10-30 00:04

Drugą porażkę z rzędu na własnym parkiecie z niżej notowanym rywalem poniosły koszykarki Polfy Pabianice.

Podopieczne Tomasza Herkta od początku rozgrywek grają praktycznie jedną piątką zawodniczek. Tymczasem pierwsze kolejki tego sezonu rozgrywane były systemem środa-sobota i to okazało się zabójcze dla Polfy. W środę dwa punkty z Pabianic wywiozła drużyna AZS-u Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra, a w sobotę ta sztuka udała się beniaminkowi z Torunia, choć ten wygrał różnicą zaledwie jednego punktu.
Znów problemy z odniesieniem zwycięstwa miał Lotos, który przez trzy kwarty na własnym parkiecie nie potrafił poradzić sobie z leszczyniankami. Decydująca okazała się ostatnia odsłona spotkania, wygrana przez gdynianki 29:11.

W jedynym niedzielnym meczu CCC wygrało z AZS-em Poznań 67:57. Drużynę przyjezdnych dopingowała grupa kilkudziesięciu kibiców z Wielkopolski, ale niewiele to pomogło, bo od pierwszej do ostatniej minuty prowadziły gospodynie, które w połowie trzeciej kwarty wygrywały różnicą nawet 25 oczek (50:25). Potem do głosu doszły akademiczki z Poznania, które zmniejszyły straty do 10 punktów, ale to było szczyt możliwości podopiecznych Romana Habera w tym pojedynku.

– Mecz skończył się naszą dziesięciopunktową porażką, ale w przekroju całego spotkania Polkowice były zdecydowanie lepsze - przyznał trener AZS-u.
Tylko częściowo z postawy swoich zawodniczek zadowolony był Andrzej Nowakowski, trener CCC.
– Graliśmy do 27 minuty, a potem zaczęliśmy popełniać błędy, graliśmy niefrasobliwie, akcje były zbyt krótkie – narzekał coach polkowiczanek.

Wyniki 6 kolejki Ford Germaz Ekstraklasy

Wisła Can-Pack Kraków - ŁKS Siemens AGD Łódź 99:54 (34:15, 23:10, 18:11, 24:18)
Polfa Pabianice - Nova Trading Toruń 56:57 (19:18, 6:16, 11:6, 20:17)
CCC Polkowice - INEA AZS Poznań 67:57 (19:11, 19:8, 14:18, 15:20)
AZS KK Jelenia Góra - Arcus SMS Łomianki 85:48 (31:22, 20:12, 14:5, 20:9)
Lotos Gdynia - Duda PWSZ Leszno 79:65 (14:19, 13:19, 23:16, 29:11)
Cukierki Odra Brzeg - AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 48:62 (10:20, 9:18, 13:15, 16:9)