182100 miejsce

Ford Germaz Ekstraklasa: Sensacja w Pabianicach

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-10-26 00:03

Przed rokiem drużyna z Jeleniej Góry mogła tylko marzyć o zwycięstwie w konfrontacji z Polfą. Teraz wzmocniony trójką Amerykanek zespół Kolegium Karkonoskiego jest groźny dla każdego.

Przekonał się o tym trzeci zespół poprzednich rozgrywek Ford Germaz Ekstraligi, pabianicka Polfa, która na własnym parkiecie przegrała z jeleniogórzankami 60:65. Spotkanie miało szalenie zacięty przebieg, a o jego losach rozstrzygnęła końcówka, w której gospodynie musiały radzić sobie bez najlepszej zawodniczki Agnieszki Pałki (spadła za 5 fauli). Tradycyjnie, w Kolegium prym wiodły Amerykanki - Jocelyn Penn, Keila Beachem i Sabrina Scott, które zdobyły 3/4 punktów drużyny.
Ogromne kłopoty z odniesieniem zwycięstwa miał Lotos. Wicemistrzynie Polski przegrywały w Łodzi z ŁKS-em w pierwszej kwarcie różnicą nawet 13 punktów. Później gdynianki odrobiły straty, wyszły na dziewięciopunktowe prowadzenie (73:64), ale seria punktowa ŁKS-u doprowadziła do remisu po 73 w ostatniej minucie. Rozstrzygający okazał się rzut za 3 punkty Serbki Any Jokovic, która w całym spotkaniu rzucała trzykrotnie zza linii 6,25 metrów - za każdym razem celnie.
Mistrz Polski, Wisła Kraków tylko w pierwszej kwarcie miała kłopoty z rewelacyjnie spisującymi się w tym sezonie akademiczkami z Poznania. Z każdą kolejną minutą przewaga gospodyń rosła, a klasą dla siebie była 34-letnia środkowa Białej Gwiazdy Elżbieta Trześniewska, która w ciągu 20 minut gry zdobyła 21 punktów.