Ford Germaz Ekstraklasa. Udany rewanż koszykarek ŁKS w derbach

W niedzielnym meczu 14. kolejki Ekstraklasy koszykówki kobiet, niespodziewanie lepsze okazały się ełkaesianki, które po emocjonującym meczu, pokonały zawodniczki Widzewa 67:58. Tym samym ŁKS zrewanżował się za wrześniową porażkę.

Derbowe spotkanie obejrzało w niedzielę około tysiąca kibiców. Na niedzielne widowisko sprzedano wszystkie wejściówki, a podczas meczu sympatycy Widzewa ani na chwilę nie usiedli na swoich miejscach. Głośny doping podziałał bardzo mobilizująco na koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego, które pierwszą kwartę wygrały 13 punktami.

Podopieczne Piotra Neydera, w pierwszej połowie meczu grały spokojniej i przede wszystkim skuteczniej od widzewianek, które mimo, iż często dochodziły do czystych pozycji rzutowych, nie potrafiły zdobywać punktów. W walce pod oboma koszami brylowała najskuteczniejsza w drużynie ŁKS Ugo Oha natomiast w Widzewie zawodziły Aleksandra Pawlak i Joanna Szymczak-Górzyńska, które w tej części spotkania dały się zdominować swoim rywalkom.

Po przerwie, trener widzewianek, Miodrag Gajic częściej dawał pograć Małgorzacie Chomickiej, która w pierwszych 20 minutach spotkania szybko złapała trzy przewinienia. Obecność podstawowej rozgrywającej beniaminka ożywiła akcje gospodyń, które na początku czwartej kwarty zbliżyły się do ełkaesianek na dwa punkty. Koszykarki gości nie dały się jednak przytłoczyć gorącej atmosferze jaka panowała na widowni i w porę potrafiły opanować sytuację.

Wynik niedzielnego spotkania z pewnością był doskonałym prezentem dla obchodzącej tego dnia urodziny Magdaleny Losi. Rozgrywająca ŁKS spisała się bardzo dobrze i była drugą, po Amerykance Oha, najskuteczniejszą koszykarką drugich derbów Łodzi.

W tabeli Ford Germaz Ekstraklasy Widzew spadł na 9. pozycję, a ŁKS awansował na 11. Liderem rozgrywek niezmiennie jest Wisła Can-Pack Kraków.

Widzew Łódź - ŁKS Siemens AGD 58:67 (12:25, 12:15, 22:14, 12:13)

Punkty dla Widzewa: Katarzyna Kenig - 10, Aleksandra Pawlak - 9, Anna Tondel - 9, Lidia Kopczyk - 8, Małgorzata Chomicka - 7, Joanna Szymczak-Górzyńska - 7, Olga Żytomirska - 4, Kamila Polit - 2, Kamila Trojanowska 2

Punkty dla ŁKS: Ugo Oha - 19, Magdalena Losi - 13, Leona Jankowska - 12, Roksana Schmidt - 10, Neli Pasheva - 9, Alena Novikava - 4