Ford Germaz Ekstraklasa: Wisła gromi!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-10-12 13:07

Wisła Can-Pack Kraków, Lotos Gdynia i Polfa Pabianice, czyli medalistki poprzedniego sezonu, odniosły pewne zwycięstwa w pierwszej kolejce ekstraklasy koszykarek.

Mistrzynie Polski z Krakowa wygrały z Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra różnicą aż 30 punktów, mimo że najlepsza zawodniczka Białej Gwiazdy Amerykanka Anna DeForge jest jeszcze daleka od wysokiej formy.

Wiślaczka zdobyła zaledwie 2 punkty, trafiając tylko 1 z 8 rzutów z gry.
Bardzo dobrze zadebiutowały w Wiśle wysokie zawodniczki - Elżbieta Trześniewska i Daliborka Vilipic, które razem trafiły aż 15 z 18 rzutów.
Estonka Merike Andersson (z piłką) była bohaterką spotkania CCC Polkowice - Lotos Gdynia.Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał też Lotos, który już po 10 minutach spotkania prowadził w Polkowicach 22:12, a w 24 minucie przewaga gdynianek wynosiła już 20 punktów (54:34). W ostatniej kwarcie CCC zmniejszyło straty do sześciu punktów, ale w drużynie Lotosu kapitalnie grała debiutantka Merike Andersson, która - tylko w ostatniej kwarcie - czterokrotnie trafiła za 3 punkty, a w całym spotkaniu zdobyła aż 28 oczek. Reprezentantka Estonii pozbawiła polkowiczanki wszelkich nadziei na zwycięstwo.

- Rzut za trzy to bardzo mocny atut Andersson i cieszę się, że już w pierwszym meczu, przy obronie strefowej rywalek, potrafiła go wykorzystać - stwierdził Krzysztof Koziorowicz, trener Lotosu. - W naszej grze było jednak sporo mankamentów. Nowe zawodniczki potrzebują czasu, bo dobrze wkomponować się do gry.

Polfa wysoko pokonała na własnym parkiecie Cukierki Brzeg. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziła doświadczona rozgrywająca Beata Krupska-Tyszkiewicz, która zdobyła 22 punkty.