Facebook Google+ Twitter

Fordońskie Misterium – odsłona dziewiąta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-21 22:37

Fordońska Dolina Śmierci w Bydgoszczy jest miejscem uświęconym śmiercią ponad 1200 obywateli miasta, rozstrzelanych podczas II wojny światowej.

Od ośmiu lat, odkąd wystawia się tam Misterium Męki Pańskiej – ofiara Chrystusa ukrzyżowanego splata się z męczeństwem ludzi bestialsko zamordowanych w Dolinie Śmierci.
 / Fot. http://www.diecezja.byd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=320:droga-krzyowa-w-dolinie-mierci&catid=34:aktualnociIX Misterium Męki Pańskiej odbędzie się 5 kwietnia w Niedzielę Palmową w dwóch odsłonach: o godz. 16.00 i 19.45. Podczas wieczornego pokazu twórcy Misterium wykorzystają światło, które ma w sposób szczególny wzmocnić grozę męki i potęgę zmartwychwstania Chrystusa.

Scenariusz tegorocznego Misterium z racji Roku św. Pawła, w szczególny sposób dotyka tajemnicy nawrócenia. Chrystus pytał Szawła: "Dlaczego Mnie prześladujesz?" Być może to pytanie jest także skierowane do nas?

Już w najbliższą niedzielę (22 marca 2009 r.) w ramach przybliżania idei misteriów, na tyłach kościoła Sanktuarium Królowej Męczenników będzie można zapoznać się z wystawą zdjęć oraz niektórymi rekwizytami z poprzednich widowisk pasyjnych. Chętni będą mogli także wesprzeć organizację Misterium dobrowolnymi ofiarami. Jest to bowiem ogromne przedsięwzięcie, w którym uczestniczy
kilka tysięcy osób zarówno z regionu kujawsko-pomorskiego, jak i z całej Polski.
(łącznie z aktorami i osobami technicznymi, zaangażowanych jest w tym roku ponad 250 osób).

Fordońskie widowisko jest częścią inicjatywy Europassion, stowarzyszenia skupiającego ludzi, odgrywających misteria w 66 miastach europejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.