Facebook Google+ Twitter

Formula 1. 1 maja mija rocznica śmierci Ayrtona Senny

Dzisiaj mija kolejna, już siedemnasta, rocznica najtragiczniejszego weekendu w historii Formuły 1, kiedy na torze Imola zginęli w wypadach dwaj przyjaciele: Roland Ratzenberger oraz Ayrton Senna.

Ayrton Senna uważany jest za najlepszego kierowcę w historii Formuły 1. Brazylijczyk stał się symbolem tego sportu i bohaterem narodowym. Senna bardzo kochał się ścigać, nie wyobrażał sobie życia bez tego.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedSenna miał 34 lata w chwili śmierci. Obrażenia, których doznał, spowodowało przednie prawe koło, które oderwało się od bolidu w chwili uderzenia w ścianę. Elementy zawieszenia wciąż przymocowane do koła uderzyły Sennę w głowę, przebijając wizjer kasku i powodując uraz czaszki. Fotografie zniszczonego kasku Senny ukazują miejsce przebicia w górnej części wizjera nad prawym okiem. Ten fakt prowadzi do uznawanej obecnie za najbardziej prawdopodobną teorii, według której jeden z elementów zawieszenia oderwał się i uderzył w głowę Senny.

W kwalifikacjach na torze Imola zginął także wielki przyjaciel Brazylijczyka Roland Ratzenberger. Austriak w czasie kwalifikacji na torze Imola do trzeciego wyścigu sezonu - wypadł z toru na bardzo szybkim łuku Villeneuve i uderzył w betonową ścianę przy prędkości ponad 314 km/h. Wypadek spowodowany był awarią przedniego skrzydła bolidu.

Po tych tragicznych wydarzeniach Formuła 1 przeszła wielkie zmiany, jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa kierowców. Od śmierci Ayrton i Rolanda, w F1 nie doszło jak na razie do żadnego wypadku śmiertelnego. Oby to zostało jak najdłużej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

P.Gie
  • P.Gie
  • 09.05.2011 12:22

Roland Ratzenberger nie był "wielkim" przyjacielem A.Senny. Znali sie zaledwie od kilku tygodni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.