Facebook Google+ Twitter

Formuła 1: Charles Pic kierowcą Marussi w 2012 roku

Francuz Charles Pic będzie nowym partnerem Timo Glocka w rosyjskim zespole Marussia w 2012 roku. Czwarty zawodnik Serii GP2, którego menadżerem jest były kierowca F1 Olivier Panis, zastąpi Belga Jerome'a d'Ambrosio.

Jeszcze przed GP Abu Zabi Francuz był łączony z rosyjską ekipą, a plotki nasiliły się po tym, jak Pic odbył w tym zespole testy zorganizowane dla młodych kierowców.

"Jestem szczęśliwy z awansu do Formuły 1 z Marussia Virgin Racing. Zespół dał mi wspaniałą możliwość nauczenia się wielu rzeczy, ale jednocześnie zdawałem sobie sprawę z tego, że muszę im zaimponować i pokazać, że jestem w stanie wykonać dobrą robotę" – powiedział Pic.

Szef zespołu – John Booth powiedział: "Jest mi bardzo miło powitać Charlesa w Marussia Virgin Racing, jako zespołowego kolegę Timo w sezonie 2012. Naturalnie przyglądamy się juniorskim formułom i Charles jest na pewno jednym z kierowców, których aktywnie obserwowaliśmy w ciągu ostatnich lat." -czytamy w f1wm.pl.

Charles Pic po kilku latach spędzonych w kartingu, w 2006 roku zadebiutował we Francuskiej Formule Renault Campus. W kolejnym sezonie brał udział w Europejskiej oraz Francuskiej Formule Renault. W latach 2008-2009 ścigał się w Formule Renault 3.5 (w 2005 roku mistrzem serii został Robert Kubica), kończąc drugi rok startów na 3. miejscu. W kolejnych dwóch sezonach startował w bezpośrednim przedsionku Formuły 1 - Serii GP2 - kończąc obecny rok na wysokiej 4. pozycji. Sezon 2012 rozpocznie się 18 marca na australijskim torze Albert Park.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.