Formuła 1. Grand Prix Hiszpanii dla Sebastiana Vettela!

Mistrz świata Sebastian Vettel po raz czwarty okazał się najlepszy w tym sezonie, zwyciężając w Grand Prix Hiszpanii. Na drugiej pozycji do mety dojechał, do końca walczący Lewis Hamilton. Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Jenson Button.

/ Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported W kwalifikacjach bezkonkurencyjny okazał się Australijczyk Mark Webber z Red Bull Racing, który już w treningach pokazywał, że świetnie czuje się w okolicach Barcelony. W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie wywalczył pole position, przerywając dominację kolegi z zespołu, Sebastiana Vettela. Na Red Bulla nie ma mocnych w tym sezonie. Wszystko wskazywało na to, że nic nie zmieni się również na torze Catalunya.

W niedzielę kapitalnie ze startu ruszył Alonso i znalazł się na czele stawki,  / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
chociaż początkowo wydawało się, że Webber obroni swoją pozycję, jednak Hiszpan na długim dojeździe do pierwszego zakrętu po wewnętrznej z czwartego pola wyprzedził wszystkich rywali. Doskonale wystartował z także 10. pola Schumacher, który wysforował się na szóste miejsce. Fatalnie natomiast wystartował były mistrz świata Jenson Button, który spadł po starcie aż na 10. miejsce.

Zgodnie z przypuszczeniami w Barcelonie ekipy po raz kolejny musiały sprostać wyzwaniu ogromnej liczby pit stopów. Optymalną strategią na wyścig były 4 postoje, podczas gdy niektórzy kierowcy starali się oszczędzać ogumienie i jechali na trzy zjazdy do boksów.

Vettel wygrał Grand Prix Hiszpanii! To trzecie zwycięstwo Niemca na pięć tegorocznych wyścigów i czternaste w karierze. Drugie miejsce zajął naciskający do końca Hamilton. Trzecie miejsce wywalczył kolejny kierowca Mc Larena Jenson Button.

Za kierowcami McLarena metę przekroczył zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Mark Webber, a dopiero na 5 miejscu finiszował przed własną publicznością mimo fenomenalnego startu Fernando Alonso.

Szóste i siódme miejsce w dzisiejszym wyścigu wywalczyli sobie kierowcy Mercedesa- Michael Schumacher przed Nico Rosbergiem.