Facebook Google+ Twitter

Formuła 1: Już w niedzielę Grand Prix Japonii

Już w najbliższą niedzielę na torze Fuji International Speedway odbędzie się wyścig o Grand Prix Japonii. Będzie to ostatnia szansa na mistrzowski tytuł dla Roberta Kubicy. Zobacz co nas może czekać!

Tor Fuji International Speedway, na którym odbędzie się Grand Prix Japonii / Fot. Michał Wojda na podstawie http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Circuit_Fuji.pngFuji International Speedway:
Tor położony jest w pobliżu japońskiej góry Fudżi skąd też wzięła się jego nazwa. Kierowcy będą jeździć zgodnie ze ruchem wskazówek zegara. Fuji International Speedway jest torem, na którym kierowcy mogą rozwijać bardzo duże prędkości. Można spodziewać się manewrów wyprzedzania w punkcie kończącym główną prostą. Jego struktura nie jest skomplikowana. Posiadaą bardzo długą prostą oraz niezbyt ostre zakręty. Zawody na torze rozgrywane były w latach 1976-1977. W 1977 roku doszło do dwóch śmiertelnych wypadków wśród kibiców spowodowane kraksą. Tor został więc zamknięty. Grand Prix odbywa się na nim ponownie od roku 2007.

Robert Kubica Mistrzem Świata?
Grand Prix Japonii to ostatnia szansa Polaka na próbę doścignięcia aktualnego lidera Lewisa Hamiltona. Do końca sezonu pozostały już tylko 3 wyścigi. Jeśli Robert Kubica nie zdobyłby punktów, a Lewis Hamilton uplasowałby się choć na 8 miejscu, Polak traci szansę na mistrzostwo. Aby Kubica mógł odrobić straty do Anglika, musiałby wygrać dwa wyścigi. Jednocześnie Hamilton musiałby nie zająć punktowanej lokaty. Wydaje się więc to mało prawdopodobne. Jak można przypuszczać głównym celem Roberta będzie obrona 3 miejsca w klasyfikacji generalnej.

Pogoda:
Według prognozy pogody możemy się spodziewać słonecznej niedzieli. W dniu wyścigu nie są przewidywane opady deszczu.

Wyniki piątkowych treningów:
Robert Kubica swoich treningów nie może uznać za udanych. Zajął bowiem 8. i 11. miejsce. Pierwsza sesje z najlepszym czasem zakończył lider klasyfikacji generalnej - Lewis Hamilton, drugą natomiast Timo Glock. Nick Heidfeld - kolega Kubicy z BMW Sauber był kolejno 14. i 19.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.