Facebook Google+ Twitter

Formuła 1: nadeszły zmiany!

Po zgromadzeniu Międzynarodowej Federacji Samochodowej, które odbyło się w Monako, wiemy co zmieni się w najbliższych latach w Formule 1. Na najbliższe lata przewidziana jest wielka rewolucja finansowa. Zobacz co się zmieni!

Zmiany nadejdą wraz ze zbliżającym się sezonem. Jedną ze zmian jest możliwość dokonywania testów. W trakcie sezonu zespoły będą mogły przeprowadzać je jedynie podczas piątkowych treningów z cyklu Grand Prix. Jeden silnik będzie służył kierowcy przez trzy kolejne zawody. W sumie zespoły mogą wykorzystać 20 motorów podczas sezonu. Osiem z nich przeznaczonych jest na jednego kierowcę w drużynie, cztery pozostałe posłużą do przeprowadzania testów. Ograniczone zostaną możliwości dotyczące testów aerodynamicznych. Prędkość powietrza w tunelu przeznaczonym do takich prób nie będzie mogła przekroczyć 50 m/s.

Od sezonu 2010 zakazane zostanie tankowanie bolidów podczas wyścigu. / Fot. Paddy Briggs / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pit_Stop.jpgSezon 2010 również przyniesie wiele nowości. Niezależne zespoły będą mogły nabyć silniki w cenie wynoszącej około 1/3 dotychczasowych kosztów. Poza tym wszystkie zespoły będą używały jednakowych skrzyń biegów. Kolejne zmiany mają dotyczyć kolejnych ograniczeń w zakresie testów aerodynamicznych. Największą zmianą, która ma obowiązywać od sezonu 2010 jest zakazanie tankowania bolidów podczas wyścigu. Zniesione zostanie także ogrzewanie opon w specjalnych pokrowcach.

To tylko najważniejsze z powyższych zmian. Warto dodać, iż planowane są następne na kolejne sezony Formuły 1. Jak widać polityka tych elitarnych rozgrywek sportów motorowych zmierza wyraźnie w stronę ograniczeń finansowych. W ten sposób realizują się założenia Międzynarodowej Federacji Samochodowej oraz Stowarzyszenia Zespołów Formuły 1. Mają one zredukować dotychczasowe koszty tak, aby zespoły nie wycofywały się z rozgrywek z powodów braku środków.

źródło: http://www.sport.pl/moto/1,88648,6057404,Formula_1__Ciecie_kosztow__brak_tankowania___rewolucja.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cięcia kosztów, zakaz tankowania... To już nie będzie ta sama F1 co kiedyś, teraz stanie się nudnym wyścigiem po torze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.