Facebook Google+ Twitter

Formuła 1: nadeszły zmiany!

Po zgromadzeniu Międzynarodowej Federacji Samochodowej, które odbyło się w Monako, wiemy co zmieni się w najbliższych latach w Formule 1. Na najbliższe lata przewidziana jest wielka rewolucja finansowa. Zobacz co się zmieni!

Zmiany nadejdą wraz ze zbliżającym się sezonem. Jedną ze zmian jest możliwość dokonywania testów. W trakcie sezonu zespoły będą mogły przeprowadzać je jedynie podczas piątkowych treningów z cyklu Grand Prix. Jeden silnik będzie służył kierowcy przez trzy kolejne zawody. W sumie zespoły mogą wykorzystać 20 motorów podczas sezonu. Osiem z nich przeznaczonych jest na jednego kierowcę w drużynie, cztery pozostałe posłużą do przeprowadzania testów. Ograniczone zostaną możliwości dotyczące testów aerodynamicznych. Prędkość powietrza w tunelu przeznaczonym do takich prób nie będzie mogła przekroczyć 50 m/s.

Od sezonu 2010 zakazane zostanie tankowanie bolidów podczas wyścigu. / Fot. Paddy Briggs / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pit_Stop.jpgSezon 2010 również przyniesie wiele nowości. Niezależne zespoły będą mogły nabyć silniki w cenie wynoszącej około 1/3 dotychczasowych kosztów. Poza tym wszystkie zespoły będą używały jednakowych skrzyń biegów. Kolejne zmiany mają dotyczyć kolejnych ograniczeń w zakresie testów aerodynamicznych. Największą zmianą, która ma obowiązywać od sezonu 2010 jest zakazanie tankowania bolidów podczas wyścigu. Zniesione zostanie także ogrzewanie opon w specjalnych pokrowcach.

To tylko najważniejsze z powyższych zmian. Warto dodać, iż planowane są następne na kolejne sezony Formuły 1. Jak widać polityka tych elitarnych rozgrywek sportów motorowych zmierza wyraźnie w stronę ograniczeń finansowych. W ten sposób realizują się założenia Międzynarodowej Federacji Samochodowej oraz Stowarzyszenia Zespołów Formuły 1. Mają one zredukować dotychczasowe koszty tak, aby zespoły nie wycofywały się z rozgrywek z powodów braku środków.

źródło: http://www.sport.pl/moto/1,88648,6057404,Formula_1__Ciecie_kosztow__brak_tankowania___rewolucja.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cięcia kosztów, zakaz tankowania... To już nie będzie ta sama F1 co kiedyś, teraz stanie się nudnym wyścigiem po torze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.