Facebook Google+ Twitter

Formuła 1: Nowy sezon przyniesie zmiany!

Od następnego sezonu kierowcy nie będą mogli tankować bolidów w trakcie wyścigów, a teamy zaprzestaną używania pokrowców grzewczych na opony. Poza tym zwiększona zostanie minimalna waga bolidu.

Od przyszłego sezonu tankowanie bolidów podczas wyścigu będzie zabronione. / Fot. Paddy Briggs / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pit_Stop.jpgFIA oficjalnie potwierdziło, iż od sezonu 2010 kierowcy nie będą mogli tankować w trakcie wyścigu. To postanowienie ma zmniejszyć koszty związane zarówno z samym paliwem jak i z transportem maszyn tankujących.

Kolejną zmiana tyczy się stosowania koców grzewczych, zapewniających odpowiednią temperaturę oponom. Wraz z nadchodzącym sezonem ich stosowanie zostanie również zabronione.

FIA zdecydowała się także na zmianę minimalnej, dopuszczalnej wagi bolidu. Wraz z sezonem 2010 zostanie ona zwiększona z 605 do 620 kilogramów. Związane jest to z użyciem systemu KERS, zapewniającego odzyskiwanie mocy. Od następnego sezonu prawdopodobnie jego zastosowanie będzie obowiązkowe. Zwiększenie limitu wagi ma zapewnić równe szanse wszystkim kierowcom. Jak do tej pory najciężsi kierowcy, wśród których znajdował się także Robert Kubica, byli w najgorszej sytuacji. W ich wypadku pojawiały się problemy z odpowiednim wyważeniem bolidu.

Poza tym niewykluczone iż od następnego sezonu do Formuły 1 dołączą kolejne trzy zespoły. FIA zwiększyła limit bolidów startujących w wyścigu z 24 do 26 aut.

źródło: wp.pl:
Bez tankowania i koców grzewczych
FIA zwiększyła limit wagi
26 bolidów w sezonie 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No Panowie... Postoje muszą być i będą. Nie będzie tylko tankowania. Postoje będą trwały 3-4 sekundy. Aby przeczytać o wszystkich zmianach zapraszam: link
Nie powinno być już żadnych wątpliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co prawda nie doczytałem się nigdzie jakiegoś oficjalnego stanowiska w tej kwestii, ale chyba postoje będą nadal. Nie wyobrażam sobie jakoś innego rozwiązania. Gdyby zmiana opon miała być zakazana to wszyscy musieli by jeździć na twardym ogumieniu, bo miękkie najzwyczajniej zużywałoby się i byśmy ciągle widzieli samochody bez opon.

Żadna różnica powiadasz? No nie koniecznie. Teraz już się nikomu nie zapali samochód podczas tankowania, ani nikt nie ruszy z 'wężem' w baku :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale postoje będą? Bo dla mnie to żadna różnica jeśli będą postoje a nie będzie tankowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.