Facebook Google+ Twitter

Formuła 1: Podwójne dyfuzory legalne

Międzynarodowy Sąd Apelacyjny FIA odrzucił protest zespołów Ferrari, Renault i Red Bull Racing w sprawie podwójnych dyfuzorów stosowanych przez Brawn GP, Toyotę i Williamsa.

Rubens Barrichello w bolidzie zespołu Brawn GP, stosującego podwójne dyfuzory. / Fot. Jose Mª Izquierdo Galiot / http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Barrichello_Barcelona_testing.jpgPrzed Grand Prix Australii zespoły takie jak Ferrari, BMW Sauber, Renault oraz Red Bull Racing zgłosiły się z apelacją do zespołu sędziowskiego, uważając podwójne dyfuzory, które wspomagają przyczepność bolidów, za nielegalne. Sędziowie stwierdzili, iż podwójne dyfuzory są zgodne z przepisami Formuły 1.

Zespoły odwołały się więc do Międzynarodowego Sądu Apelacyjnego FIA, który przyznał rację sędziom Grand Prix Australii i ostatecznie potwierdził legalność podwójnych dyfuzorów.

Warto zauważyć, że kierowcy zespołów Brawn GP i Toyota, stosujących podwójne dyfuzory, zajmują cztery pierwsze miejsca w generalnej klasyfikacji. Teraz gdy została potwierdzona legalność tego elementu mówi się nieoficjalnie, iż pozostałe teamy również wprowadzą go do swoich bolidów.

źródło: Oficjalna strona Formuły 1, onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.