Formuła 1. Pole position dla Sebastiana Vettela!

Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Pole position do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Turcji Formuły 1 wywalczył mistrz świata Sebastian Vettel, który wyprzedził swojego kolegę z zespołu Marka Webbera oraz świetnie dysponowanego w Turcji kierowcę Mercedesa, Nico Rosberga.

Rywale Red Bulla kolejny raz w kwalifikacjach nie mieli szans. Trzeci Nico Rosberg typowany na tego, który mógłby pokrzyżować szyki kierowcom z mistrzowskiego zespołu, stracił do Vettela pół sekundy, do Australijczyka 0,12 sek. Kolejne trzy miejsca zajęli Lewis Hamilton, Fernando Alonso i Jenson Button.

Kwalifikacje miały dość dziwny przebieg, bowiem zarówno Sebastian Vettel i Mark Webber wyjechali na tor tuż po rozpoczęciu finałowej sesji, przejechali po jednym okrążeniu i zjechali do boksów, aby w dalszej części kwalifikacji tylko obserwować poczynania rywali.

Koledzy z zespołu przechodzącego rehabilitacje Roberta Kubicy, Witalij Pietrow i Nick Heidfeld zajęli odpowiednio 7. i 9. miejsce, i ruszą do wyścigu o GP Tucji z czwartej i piątej linii.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godz. 14. W ubiegłym roku zwyciężył Hamilton przed Buttonem i Webberem.