Facebook Google+ Twitter

Formuła 1: Renault szpiegowało McLarena?

Zespół Renault jest podejrzany o posiadanie tajnych dokumentów McLarena - podała Międzynarodowa Federacja Samochodowa. Szefowie francuskiego zespołu zostali wezwani na przesłuchanie do Monako, które odbędzie się 6. grudnia.

FIA podejrzewa, że Renault od września 2006 do października 2007 był w posiadaniu tajnych dokumentów należących do zespołu McLaren Mercedes. Jak podano w oświadczeniu Federacji tajne dane dotyczyły między innymi planów samochodu i jego wymiarów, oraz układu paliwowego, układu zmiany biegów, układu chłodzenia oleju, kontroli hydraulicznej i nowych elementów zawieszenia.

Jeżeli podejrzenia się potwierdzą będzie to druga tak duża afera szpiegowska w Formule 1 w krótkim odstępie czasu. Niedawno McLarenowi udowodniono, że posiadał tajne dokumenty należące do Ferrari i wykorzystywał zawarte w nich informacje. Brytyjski zespół został za to ukarany odjęciem wszystkich punktów w klasyfikacji konstruktorów za sezon 2007. Otrzymał również rekordowo wysoką karę pieniężną - 100 mln dolarów.

Wiadomości o tym, że Renault mogło posiadać dokumenty brytyjskiego zespołu, wyszły na jaw podczas wewnętrznego śledztwa w sprawie poprzedniej afery, jakie prowadził McLaren. Okazało się, że jeden z byłych pracowników McLarena przekazał Renault kilka płyt CD zawierających poufne dane. Wcześniej FIA nie zajęła się tym wątkiem, jednak teraz prawnicy Brytyjczyków przekazali Federacji zdobyte informacje. Zarząd sportów samochodowych wszczął w tej sprawie własne śledztwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.