Facebook Google+ Twitter

Formuła 1. Sauber odszedł ze Stowarzyszenia Zespołów i Kierowców F1

Szwajcarska ekipa Sauber jest trzecim zespołem, który postanowił opuścić Stowarzyszenie Zespołów i Kierowców Formuły 1 (FOTA). Wcześniej dokonał tego RBR i Ferrari. Rzeczniczka szwajcarskiego zespołu nie poinformowała dziennikarzy o powodzie decyzji zarządu teamu.

Ekipa Petera Saubera poszła tym samym w ślady Red Bull Racing oraz Scuderii Ferrari. Informację o odejściu szwajcarskiej stajni potwierdziła rzeczniczka prasowa zespołu. Więcej informacji, np. tych dotyczących przyczyn decyzji, postanowiła jednak zachować w tajemnicy przed dziennikarzami.

Opuszczenie organizacji przez kolejną ekipę rodzi kolejne plotki na temat dalszego sensu istnienia stowarzyszenia. Pojawiły się również głosy mówiące o odejściu juniorskiego zespołu Red Bulla - Scuderii Toro Rosso. Nie jest to jednak potwierdzone, choć brak członka zespołu z Feanzy na wtorkowym spotkaniu daje wiele do myślenia - podaje F1wm.pl

Pozostali członkowie FOTA spotkali się we wtorek, 6 grudnia 2011 roku, w celu omówienia dalszej przyszłości stowarzyszenia. Wszyscy wierzą, iż uda się dojść do porozumienia. Najważniejszą kwestią do rozwiązania jest jednak problem ograniczenia kosztów. Jeżeli udałoby się go rozwiązać, wówczas organizacja mogłaby przetrwać. W przeciwnym razie może dojść do jej całkowitego rozwiązania.

Według informacji Autorsportu, w najbliższym czasie mają spotkać się przedstawiciele czterech najlepszych zespołów w stawce - Red Bulla, McLarena, Ferrari i Mercedesa. Bez wątpienia to od nich zależy przyszłość FOTA - teamy te posiadają bowiem największy potencjał ekonomiczny i dzięki temu mają najwięcej do powiedzenia.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.